Packaging Innovations 2022
|
14 czerwca 2022
Polska Iza Opakowań na Packaging Innovations
Na tegorocznych targach można było nas spotkać na stoisku A5. Wraz z Polską Izbą Opakowań wystawiali się Jetmar oraz Druk Serwis 24. Staraliśmy się odpowiedzieć na każde pytanie i jak najlepiej doradzić w kwestii opakowań i nie tylko. Prezes PIO - Prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk był w jury w Strefie Studenta. Z kolei przedstawiciel naszej firmy członkowskiej - Pan Andrzej Kornacki z Futamura Group poprowadził konferencję w strefie workShop. FANO - jeden z naszych nowszych członków został drugi raz z roku sponsorem Strefy Studenta.
Na tegorocznych targach można było nas spotkać na stoisku A5. Wraz z Polską Izbą Opakowań wystawiali się Jetmar oraz Druk Serwis 24. Staraliśmy się odpowiedzieć na każde pytanie i jak najlepiej doradzić w kwestii opakowań i nie tylko. Prezes PIO - Prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk był w jury w Strefie Studenta. Z kolei przedstawiciel naszej firmy członkowskiej - Pan Andrzej Kornacki z Futamura Group poprowadził konferencję w strefie workShop. FANO - jeden z naszych nowszych członków został drugi raz z roku sponsorem Strefy Studenta.
Wszystko o opakowaniach, czyli za nami 14. Targi Packaging Innovations
Czas na targach płynie szybciej – to jedno z najczęściej powtarzanych zdań podczas 14. Międzynarodowych Targów Packaging Innovations, które w dniach 31.05-01.06. odbyły się w EXPO XXI Warszawa. Słowa te nie dziwią, bowiem program wydarzenia był bardzo szeroki. Oprócz wystawy targowej składały się na niego liczne warsztaty i prezentacje w strefie workShops, spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta i towarzysząca targom konferencja Packaging [R]evolution.
Sukces zaczyna się od spotkań
Podczas targów odwiedzający zapoznali się z ofertą blisko 80 najważniejszych wystawców z branży spożywczej, kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, elektronicznej, transportowej i przemysłowej, którzy prezentowali usługi w aż 10 strefach tematycznych: PACKAGING, LABELLING, ECO, E-COMMERCE, MACHINES, COMPONETS, PRINT FINISHING, POS & DISPLAYS, LUXPACK, SERVICES. Wśród wystawców znalazły się firmy, które od lat wystawiają się na Targach Packaging Innovations, jak i te, które po raz pierwszy wzięły udział w imprezie. - Dla nas są to bardzo relacyjne targi, więc wizerunkowo nie wyobrażamy sobie, żeby nas tutaj nie było. Nie ukrywam, że bardzo dużo klientów, do których czasem jest trudno dotrzeć, przychodzi bezpośrednio tutaj i wówczas nawiązujemy współpracę. Także są to dla nas mocne targi, jeśli chodzi o pozyskanie nowych klientów. Zajmujemy się produkcją ekologicznych komponentów do pakowania, a naszą główną produkcją są wióry papierowe do wypełnień paczek i wszelkiego rodzaju pudełka, bibułki – wszystko, co wiąże się z ekologicznym pakowaniem. Na naszym stoisku nigdy nie narzekamy na nudę, bo u nas zawsze coś się dzieje. – podsumowała Patrycja Bylak, COO firmy Rbeco, która na Targach Packaging Innovations była trzeci rok z rzędu.
Oprócz wystawców z długoletnim stażem na Packaging Innovations nie zabrakło również tych, którzy po raz pierwszy wzięli udział w wystawie. - Jako wystawca jesteśmy po raz pierwszy na Targach Packaging Innovations, natomiast targi same w sobie znamy i bywaliśmy na nich wcześniej jako odwiedzający. Nasze stoisko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, wczoraj było widać wręcz kolejki do naszego stoiska. Na targach chcieliśmy pokazać, jakie mamy możliwości, a mamy je bardzo szerokie – od opakowań z tektury falistej po foliopaki, torby. W zasadzie możemy zrobić to, co klient sobie zażyczy, więc chcieliśmy pokazać cały wachlarz naszych możliwości i porozmawiać z klientami, bo nie zawsze na stronie wszystko widać. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy się pokazać zwłaszcza wśród wielu znanych i wspaniałych firm, więc oceniamy udział bardzo dobrze. – podsumowała Aleksandra Hutkowska, Business Partner Manager firmy Packhelp.
Podobnego zdania jest Barbara Rodek, Sales Manager firmy Epacking – Pierwszy raz wystawiamy się na Targach Packaging Innovations, a naszym celem było pokazanie rozwiązań dotyczących pakowania. Jesteśmy polskim producentem i chcieliśmy się pochwalić naszymi rozwiązaniami i dodatkowo pozyskać nowych klientów oraz dystrybutorów naszych produktów. Myślę, że cel uda się zrealizować, ponieważ nasze stoisko i nasze produkty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów ze względu na to, że oferujemy produkty, które są ekologiczne, innowacyjne i stanowią alternatywne rozwiązanie dla plastikowych wypełnień.
Mocne uściski dłoni
Targi Packaging Innovations po raz kolejny udowodniły, że spotkania bezpośrednie mają ogromną moc. - Dla nas udział w targach stacjonarnych ma bardzo dużą wartość, ponieważ możemy się spotkać z naszymi aktualnymi klientami na żywo i dodatkowo poznać się z naszymi potencjalnymi klientami oraz pokazać na żywo nasze rozwiązania. Myślę, że jednak jest to najlepsza forma prezentacji naszych produktów, kiedy klient może dotknąć ten produkt, spróbować samemu zapakować dane towary – zauważyła Barbara Rodek z firmy Epacking.
W relacjach biznesowych kluczową rolę odgrywa zaufanie, co podkreślił Bolesław Jasinowicz, V-ce Prezes firmy FANO - relacje bezpośrednie na pewno zwiększają zaufanie obu stron wobec siebie i to jest bardzo ważne. Kiedy możemy usiąść przy jednym stole, porozmawiać, poznać się to ta współpraca na koniec układa się jeszcze lepiej. Myślę, więc że jest to bardzo ważne zarówno w spotkaniach na targach, jak i podczas spotkań bezpośrednich, kiedy odwiedzamy naszych klientów lub kiedy klienci odwiedzają nas.
Pandemia z całą pewnością bardzo mocno odcisnęła się na branży opakowań. Po miesiącach lockdownu, pracy zdalnej i braku możliwość podróży służbowych wszystko jednak powoli powraca na właściwe tory. - To jest nasz debiut na targach. Zbieramy doświadczenia, uczymy się, obserwujemy i wyciągamy wnioski na przyszłość. Jesteśmy mile zaskoczeni, mieliśmy sporo odwiedzających i liczymy, że będzie kontynuacja w przyszłości. Cenimy sobie kontakt twarzą w twarz. Można się poznać, porozmawiać. Osoby, które odwiedziły nas na stoisku były stęsknione tego kontaktu bezpośredniego. Ludzie chcą się spotykać, chcą rozmawiać i poznawać. To nie to samo co przez e-mail, telefon, czy kamerkę, także ja osobiście bardzo to sobie cenię – ocenił Piotr Modzelewski, Commercial Director Zakładu Poligraficznego Ekorol. Siłę spotkań docenia również Justyna Kierzkowska-Grzyb, Kierownik Działu Marketingu w Aniflex - Przerabialiśmy wersje online, organizowaliśmy różnego rodzaju webinary, natomiast w moim przekonaniu nic nie zastąpi spotkań bezpośrednich, kiedy człowiek może zobaczyć i dotknąć dany produkt. My bardzo promujemy eco rozwiązania i trudno jest nam sprzedawać ekologiczne rozwiązania zwierające różnego rodzaju elementy z recyklingu, nie pokazując ich na produktach. No więc to jest chyba największa wartość spotkań stacjonarnych – to, że możemy klientowi nie tylko opowiedzieć o tym, co mamy, ale też po prostu pokazać.
Zmiany, wyzwania i nadchodzące trendy
Słowem kluczem minionej edycji była – zmiana. Zmienia się rola targów, zmieniają się również oczekiwania konsumentów względem opakowań. W obu przypadkach wybór staje się coraz bardziej świadomy. Jak zauważają wystawcy, aktualnie na targi przychodzi więcej konkretnych odwiedzających, którzy poszukują nowych rozwiązań. Podobnie jest w przypadku opakowań, od których oczekuje się… więcej niż atrakcyjnego designu. Pandemia oraz sytuacja geopolityczna bardzo mocno wpłynęły na rynek. Pojawiły się nowe wyzwania przed, którymi stanęły firmy produkujące i dystrybuujące opakowania. Wzrost cen surowców, problemy z logistyką, unijne regulacje, na czele z dyrektywą Single Use Plastic (SUP) – Targi Packaging Innovations „jak na dłoni” pokazały czym żyje branża. - Pandemia spowodowała, że zmienił się sposób komunikacji. Dla przykładu skupiając się na kosmetyce, mieliśmy galerie handlowe, sklepy a teraz widzimy zmianę, jeśli chodzi o sposób zamawiania konsumentów. To, co kiedyś było normą na dalekim wschodzie, gdzie sklepy są wystawami a zakupy i tak były dokonywane bezpośrednio przez internet, zaczyna w coraz większym stopniu funkcjonować wśród europejskich klientów, więc tu widzimy zmianę dystrybucji i być może zamawiania produktu przez klientów, naszych klientów. Jeśli chodzi o nas, to generalnie zmienił się wpływ materiałów z recyklatów. Te trend rozpoczął się przed pandemią, a w tej chwili jest kontynuowany. Pozostają wyzwania z tym związane takie jak np. dostępność recyklatów dopuszczonych do kontaktu z żywnością, ale zmiany tej na pewno nie zatrzymamy – powiedział Tomasz Rathman, Dyrektor Generalny oddziału w Otwocku firmy Berry Global.Zdaniem Roberta Rogalskiego, Głównego Specjalisty ds. Sprzedaży firmy Arexim - wyzwaniem, przed którym od pewnego czasu stoi branża opakowań jest logistyka. Wzrost cen transportu, brak dostępności kontenerów, czy nawet kierowców. Czasami trudno jest znaleźć transport, żeby coś przewieźć w Europie, czy Polsce i to według mnie sprawia największy kłopot i naszym klientom i naszym dostawcom, którzy borykają się z tym, aby dostarczyć coś na czas, w odpowiedniej jakości i również w odpowiedniej cenie. Opinią na temat wyzwań przed jakimi stoi branża podzielił się również Bolesław Jasinowicz z firmy FANO - ekologia, przepisy i regulacje narzucone przez Unię Europejską, brak i cena surowców. Branża jest w trudnej popandemicznej sytuacji, w trakcie wojny w Ukrainie. Pewne kierunki wcześniej wskazane w obliczu aktualnej sytuacji zostały zaburzone a łańcuchy dostaw poprzerywane. Jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości.
Młodzi twórcy i nowe pomysły
Każdego roku ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających budzi Strefa Studenta. Nie inaczej było podczas 11. edycji konkursu, którego celem jest stworzenie szansy młodym projektantom stawiającym pierwsze zawodowe kroki. Pierwszego dnia poznaliśmy tegorocznych laureatów.
- W kategorii Szata graficzna pierwsze miejsce otrzymała Małgorzata Kosicka z Politechniki Bydgoskiej za projekt opakowania oraz etykiet piw rzemieślniczych/ Bydgoski Zakład Piwa Architektonicznego.
- W kategorii Funkcjonalność i forma pierwsze miejsce otrzymała Milena Bruska z Politechniki Bydgoskiej za projekt opakowania na zabawkę edukacyjną.
- W kategorii Wrażenie pierwsze miejsce otrzymał Wojciech Zabel z Politechniki Bydgoskiej za projekt Case Island/opakowanie na zestaw szkolny dla dzieci.
Dodatkowo w kategorii Wyróżnienie otrzymała Natalia Stanisławska z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie za projekt folii skrobiowo-chitozanowej z kurkuminą/ biodegradowalne opakowania inteligentne.
Sponsorem nagrody była firma FANO – drugi rok z rzędu jesteśmy sponsorem Strefy Studenta. Uważam, że należy wspierać młodych twórców i to właśnie staramy się robić. To, co zwróciło moją uwagę to to, że przy dzisiejszym nastawieniu na wymagające wielu kolorów opakowania, te prezentowane w Strefie Studenta były stonowane i przemyślane pod względem ekologicznym. Wystarczyły dwa, trzy kolory, aby zrealizować opakowanie – podkreślił Bolesław Jasinowicz z firmy FANO.
Targi to wrażenia, emocje, rozmowy, ale i wymagająca praca wszystkich, którzy biorą udział w wydarzeniu. – Czas na targach płynie szybciej, 8 godzin na targach jest zdecydowanie bardziej eksploatujące niż 8 godzin w pracy stacjonarnej, natomiast o to chyba chodzi, żeby było intensywnie, żeby było zainteresowanie, żeby można było porozmawiać z ludźmi – podkreślił Piotr Modzelewski z firmy Ekorol. Nagrodą za trudy są kieszenie pełne wizytówek, które z czasem przeradzają się w nowe kontrakty. Za nami 14. edycja Międzynarodowych Targów Packaging Innovations, ale przed nami 15. która odbędzie się 1-2.06.2023 w EXPO XXI Warszawa.
https://packaginginnovations.pl/pl/
Czas na targach płynie szybciej – to jedno z najczęściej powtarzanych zdań podczas 14. Międzynarodowych Targów Packaging Innovations, które w dniach 31.05-01.06. odbyły się w EXPO XXI Warszawa. Słowa te nie dziwią, bowiem program wydarzenia był bardzo szeroki. Oprócz wystawy targowej składały się na niego liczne warsztaty i prezentacje w strefie workShops, spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta i towarzysząca targom konferencja Packaging [R]evolution.
Sukces zaczyna się od spotkań
Podczas targów odwiedzający zapoznali się z ofertą blisko 80 najważniejszych wystawców z branży spożywczej, kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, elektronicznej, transportowej i przemysłowej, którzy prezentowali usługi w aż 10 strefach tematycznych: PACKAGING, LABELLING, ECO, E-COMMERCE, MACHINES, COMPONETS, PRINT FINISHING, POS & DISPLAYS, LUXPACK, SERVICES. Wśród wystawców znalazły się firmy, które od lat wystawiają się na Targach Packaging Innovations, jak i te, które po raz pierwszy wzięły udział w imprezie. - Dla nas są to bardzo relacyjne targi, więc wizerunkowo nie wyobrażamy sobie, żeby nas tutaj nie było. Nie ukrywam, że bardzo dużo klientów, do których czasem jest trudno dotrzeć, przychodzi bezpośrednio tutaj i wówczas nawiązujemy współpracę. Także są to dla nas mocne targi, jeśli chodzi o pozyskanie nowych klientów. Zajmujemy się produkcją ekologicznych komponentów do pakowania, a naszą główną produkcją są wióry papierowe do wypełnień paczek i wszelkiego rodzaju pudełka, bibułki – wszystko, co wiąże się z ekologicznym pakowaniem. Na naszym stoisku nigdy nie narzekamy na nudę, bo u nas zawsze coś się dzieje. – podsumowała Patrycja Bylak, COO firmy Rbeco, która na Targach Packaging Innovations była trzeci rok z rzędu.
Oprócz wystawców z długoletnim stażem na Packaging Innovations nie zabrakło również tych, którzy po raz pierwszy wzięli udział w wystawie. - Jako wystawca jesteśmy po raz pierwszy na Targach Packaging Innovations, natomiast targi same w sobie znamy i bywaliśmy na nich wcześniej jako odwiedzający. Nasze stoisko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, wczoraj było widać wręcz kolejki do naszego stoiska. Na targach chcieliśmy pokazać, jakie mamy możliwości, a mamy je bardzo szerokie – od opakowań z tektury falistej po foliopaki, torby. W zasadzie możemy zrobić to, co klient sobie zażyczy, więc chcieliśmy pokazać cały wachlarz naszych możliwości i porozmawiać z klientami, bo nie zawsze na stronie wszystko widać. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy się pokazać zwłaszcza wśród wielu znanych i wspaniałych firm, więc oceniamy udział bardzo dobrze. – podsumowała Aleksandra Hutkowska, Business Partner Manager firmy Packhelp.
Podobnego zdania jest Barbara Rodek, Sales Manager firmy Epacking – Pierwszy raz wystawiamy się na Targach Packaging Innovations, a naszym celem było pokazanie rozwiązań dotyczących pakowania. Jesteśmy polskim producentem i chcieliśmy się pochwalić naszymi rozwiązaniami i dodatkowo pozyskać nowych klientów oraz dystrybutorów naszych produktów. Myślę, że cel uda się zrealizować, ponieważ nasze stoisko i nasze produkty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów ze względu na to, że oferujemy produkty, które są ekologiczne, innowacyjne i stanowią alternatywne rozwiązanie dla plastikowych wypełnień.
Mocne uściski dłoni
Targi Packaging Innovations po raz kolejny udowodniły, że spotkania bezpośrednie mają ogromną moc. - Dla nas udział w targach stacjonarnych ma bardzo dużą wartość, ponieważ możemy się spotkać z naszymi aktualnymi klientami na żywo i dodatkowo poznać się z naszymi potencjalnymi klientami oraz pokazać na żywo nasze rozwiązania. Myślę, że jednak jest to najlepsza forma prezentacji naszych produktów, kiedy klient może dotknąć ten produkt, spróbować samemu zapakować dane towary – zauważyła Barbara Rodek z firmy Epacking.
W relacjach biznesowych kluczową rolę odgrywa zaufanie, co podkreślił Bolesław Jasinowicz, V-ce Prezes firmy FANO - relacje bezpośrednie na pewno zwiększają zaufanie obu stron wobec siebie i to jest bardzo ważne. Kiedy możemy usiąść przy jednym stole, porozmawiać, poznać się to ta współpraca na koniec układa się jeszcze lepiej. Myślę, więc że jest to bardzo ważne zarówno w spotkaniach na targach, jak i podczas spotkań bezpośrednich, kiedy odwiedzamy naszych klientów lub kiedy klienci odwiedzają nas.
Pandemia z całą pewnością bardzo mocno odcisnęła się na branży opakowań. Po miesiącach lockdownu, pracy zdalnej i braku możliwość podróży służbowych wszystko jednak powoli powraca na właściwe tory. - To jest nasz debiut na targach. Zbieramy doświadczenia, uczymy się, obserwujemy i wyciągamy wnioski na przyszłość. Jesteśmy mile zaskoczeni, mieliśmy sporo odwiedzających i liczymy, że będzie kontynuacja w przyszłości. Cenimy sobie kontakt twarzą w twarz. Można się poznać, porozmawiać. Osoby, które odwiedziły nas na stoisku były stęsknione tego kontaktu bezpośredniego. Ludzie chcą się spotykać, chcą rozmawiać i poznawać. To nie to samo co przez e-mail, telefon, czy kamerkę, także ja osobiście bardzo to sobie cenię – ocenił Piotr Modzelewski, Commercial Director Zakładu Poligraficznego Ekorol. Siłę spotkań docenia również Justyna Kierzkowska-Grzyb, Kierownik Działu Marketingu w Aniflex - Przerabialiśmy wersje online, organizowaliśmy różnego rodzaju webinary, natomiast w moim przekonaniu nic nie zastąpi spotkań bezpośrednich, kiedy człowiek może zobaczyć i dotknąć dany produkt. My bardzo promujemy eco rozwiązania i trudno jest nam sprzedawać ekologiczne rozwiązania zwierające różnego rodzaju elementy z recyklingu, nie pokazując ich na produktach. No więc to jest chyba największa wartość spotkań stacjonarnych – to, że możemy klientowi nie tylko opowiedzieć o tym, co mamy, ale też po prostu pokazać.
Zmiany, wyzwania i nadchodzące trendy
Słowem kluczem minionej edycji była – zmiana. Zmienia się rola targów, zmieniają się również oczekiwania konsumentów względem opakowań. W obu przypadkach wybór staje się coraz bardziej świadomy. Jak zauważają wystawcy, aktualnie na targi przychodzi więcej konkretnych odwiedzających, którzy poszukują nowych rozwiązań. Podobnie jest w przypadku opakowań, od których oczekuje się… więcej niż atrakcyjnego designu. Pandemia oraz sytuacja geopolityczna bardzo mocno wpłynęły na rynek. Pojawiły się nowe wyzwania przed, którymi stanęły firmy produkujące i dystrybuujące opakowania. Wzrost cen surowców, problemy z logistyką, unijne regulacje, na czele z dyrektywą Single Use Plastic (SUP) – Targi Packaging Innovations „jak na dłoni” pokazały czym żyje branża. - Pandemia spowodowała, że zmienił się sposób komunikacji. Dla przykładu skupiając się na kosmetyce, mieliśmy galerie handlowe, sklepy a teraz widzimy zmianę, jeśli chodzi o sposób zamawiania konsumentów. To, co kiedyś było normą na dalekim wschodzie, gdzie sklepy są wystawami a zakupy i tak były dokonywane bezpośrednio przez internet, zaczyna w coraz większym stopniu funkcjonować wśród europejskich klientów, więc tu widzimy zmianę dystrybucji i być może zamawiania produktu przez klientów, naszych klientów. Jeśli chodzi o nas, to generalnie zmienił się wpływ materiałów z recyklatów. Te trend rozpoczął się przed pandemią, a w tej chwili jest kontynuowany. Pozostają wyzwania z tym związane takie jak np. dostępność recyklatów dopuszczonych do kontaktu z żywnością, ale zmiany tej na pewno nie zatrzymamy – powiedział Tomasz Rathman, Dyrektor Generalny oddziału w Otwocku firmy Berry Global.Zdaniem Roberta Rogalskiego, Głównego Specjalisty ds. Sprzedaży firmy Arexim - wyzwaniem, przed którym od pewnego czasu stoi branża opakowań jest logistyka. Wzrost cen transportu, brak dostępności kontenerów, czy nawet kierowców. Czasami trudno jest znaleźć transport, żeby coś przewieźć w Europie, czy Polsce i to według mnie sprawia największy kłopot i naszym klientom i naszym dostawcom, którzy borykają się z tym, aby dostarczyć coś na czas, w odpowiedniej jakości i również w odpowiedniej cenie. Opinią na temat wyzwań przed jakimi stoi branża podzielił się również Bolesław Jasinowicz z firmy FANO - ekologia, przepisy i regulacje narzucone przez Unię Europejską, brak i cena surowców. Branża jest w trudnej popandemicznej sytuacji, w trakcie wojny w Ukrainie. Pewne kierunki wcześniej wskazane w obliczu aktualnej sytuacji zostały zaburzone a łańcuchy dostaw poprzerywane. Jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości.
Młodzi twórcy i nowe pomysły
Każdego roku ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających budzi Strefa Studenta. Nie inaczej było podczas 11. edycji konkursu, którego celem jest stworzenie szansy młodym projektantom stawiającym pierwsze zawodowe kroki. Pierwszego dnia poznaliśmy tegorocznych laureatów.
- W kategorii Szata graficzna pierwsze miejsce otrzymała Małgorzata Kosicka z Politechniki Bydgoskiej za projekt opakowania oraz etykiet piw rzemieślniczych/ Bydgoski Zakład Piwa Architektonicznego.
- W kategorii Funkcjonalność i forma pierwsze miejsce otrzymała Milena Bruska z Politechniki Bydgoskiej za projekt opakowania na zabawkę edukacyjną.
- W kategorii Wrażenie pierwsze miejsce otrzymał Wojciech Zabel z Politechniki Bydgoskiej za projekt Case Island/opakowanie na zestaw szkolny dla dzieci.
Dodatkowo w kategorii Wyróżnienie otrzymała Natalia Stanisławska z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie za projekt folii skrobiowo-chitozanowej z kurkuminą/ biodegradowalne opakowania inteligentne.
Sponsorem nagrody była firma FANO – drugi rok z rzędu jesteśmy sponsorem Strefy Studenta. Uważam, że należy wspierać młodych twórców i to właśnie staramy się robić. To, co zwróciło moją uwagę to to, że przy dzisiejszym nastawieniu na wymagające wielu kolorów opakowania, te prezentowane w Strefie Studenta były stonowane i przemyślane pod względem ekologicznym. Wystarczyły dwa, trzy kolory, aby zrealizować opakowanie – podkreślił Bolesław Jasinowicz z firmy FANO.
Targi to wrażenia, emocje, rozmowy, ale i wymagająca praca wszystkich, którzy biorą udział w wydarzeniu. – Czas na targach płynie szybciej, 8 godzin na targach jest zdecydowanie bardziej eksploatujące niż 8 godzin w pracy stacjonarnej, natomiast o to chyba chodzi, żeby było intensywnie, żeby było zainteresowanie, żeby można było porozmawiać z ludźmi – podkreślił Piotr Modzelewski z firmy Ekorol. Nagrodą za trudy są kieszenie pełne wizytówek, które z czasem przeradzają się w nowe kontrakty. Za nami 14. edycja Międzynarodowych Targów Packaging Innovations, ale przed nami 15. która odbędzie się 1-2.06.2023 w EXPO XXI Warszawa.
https://packaginginnovations.pl/pl/
POPRZEDNIE EDYCJE
Packaging Innovations 2021
|
17 września 2021
Sukces targów Packaging Innovations - relacja
Branża targowa wróciła do działania, czego dowodem są imprezy targowe tej jesieni.
Pierwsze wystartowały Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się 15-16 września w EXPO XXI Warszawa. W tym roku w imprezie wzięło udział 3100 osób.
Tegoroczna 13. edycja targów zorganizowana została wspólnie z Festiwalem Marketingu i Druku. Połączenie sił dwóch dużych graczy – Targów w Krakowie oraz OOH Magazine zaowocowało szeroką ofertą wystawienniczą oraz ciekawym programem towarzyszącym. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem Wystawców oraz Odwiedzających, którzy podczas rozmów wielokrotnie podkreślali, jak bardzo tego typu spotkania są im potrzebne w pozyskiwaniu i utrwalaniu kontaktów, zdobywaniu wiedzy oraz czerpaniu inspiracji.
Organizatorzy Targów Packaging Innovations drugi rok z rzędu udowodnili, że przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych można przygotować wydarzenie na najwyższym poziomie.
Nieodłącznym elementem Targów Packaging Innovations są wykłady w strefie workShops. To niepowtarzalna okazja, aby bezpłatnie wziąć udział w prezentacjach prowadzonych przez specjalistów, którzy podczas swoich wystąpień dzielą się wiedzą i doświadczeniem. W tym roku spotkania poprowadziło 12 ekspertów.
Pierwszego dnia targów wręczono nagrody w 10. edycji Konkursu Strefa Studenta.Celem konkursu jest stworzenie szansy młodym, zdolnym projektantom, którzy stawiają pierwsze zawodowe kroki.Wreczenia nagród dokonał m.in. Prezes Polskiej Izby Opakowań - prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk.
Udział w Packaging Innovations umożliwia młodym twórcom poznanie przedstawicieli kluczowych firm na rynku, którzy poszukują młodych talentów.
W pracach Jury uczestniczyli m.in. dyrektor biura Polskiej Izby Opakowań –Beata Pyś-Skrońska oraz członek Rady Izby i Prezes PIOIRO - Konrad Nowakowski.
Głosem Jury, w 10. edycji Konkursu Strefa Studenta zwyciężyli:
• w kategorii Wrażenie - Gabriela Żełudziewicz prezentująca Opakowanie na czekoladę „Cre-ate chocolate”
• w kategorii Funkcjonalność i Forma - Gabriela Skrobacka prezentująca OKres BOX opakowanie na środki higieniczne
• w kategorii Szata Graficzna - Michalina Garnik prezentująca Opakowanie na miód z funkcją pop-upu
Dodatkowo w kategorii Wrażenie wyróżnienie otrzymał Wojciech Zabel prezentujący „Hair Bands - Seria opakowań na gumki do włosów”.
Należy podkreślić, że publiczność na targach dopisała, po wielu miesiącach zamknięcia branży targowej zauważyliśmy chęć spotkań, rozmów, wspólnych inicjatyw.
Stoisko Polskiej Izby Opakowań cieszyło się wielkim zainteresowaniem publiczności, co stwierdzili przedstawiciele Izby oraz firm AKPUD i DRUK SERWIS24, obecni na wspólnym stoisku.
Spośród grona firm członkowskich firma Fano Sp. z o.o. miała swoje stoisko na Packaging Innovations i była ponadto sponsorem Konkursu w strefie studenta.
Pomimo wielu zmian wokół, jedno pozostaje niezmienne – potrzeba kontaktu, rozmowy, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Zadanie to spełniają targi, które od lat są forum wymiany doświadczeń i dyskusji o nadchodzących trendach.
Na kolejną edycję Packaging Innovations zapraszamy 31-05-1.06.2022 do EXPO XXI Warszawa
Branża targowa wróciła do działania, czego dowodem są imprezy targowe tej jesieni.
Pierwsze wystartowały Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się 15-16 września w EXPO XXI Warszawa. W tym roku w imprezie wzięło udział 3100 osób.
Tegoroczna 13. edycja targów zorganizowana została wspólnie z Festiwalem Marketingu i Druku. Połączenie sił dwóch dużych graczy – Targów w Krakowie oraz OOH Magazine zaowocowało szeroką ofertą wystawienniczą oraz ciekawym programem towarzyszącym. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem Wystawców oraz Odwiedzających, którzy podczas rozmów wielokrotnie podkreślali, jak bardzo tego typu spotkania są im potrzebne w pozyskiwaniu i utrwalaniu kontaktów, zdobywaniu wiedzy oraz czerpaniu inspiracji.
Organizatorzy Targów Packaging Innovations drugi rok z rzędu udowodnili, że przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych można przygotować wydarzenie na najwyższym poziomie.
Nieodłącznym elementem Targów Packaging Innovations są wykłady w strefie workShops. To niepowtarzalna okazja, aby bezpłatnie wziąć udział w prezentacjach prowadzonych przez specjalistów, którzy podczas swoich wystąpień dzielą się wiedzą i doświadczeniem. W tym roku spotkania poprowadziło 12 ekspertów.
Pierwszego dnia targów wręczono nagrody w 10. edycji Konkursu Strefa Studenta.Celem konkursu jest stworzenie szansy młodym, zdolnym projektantom, którzy stawiają pierwsze zawodowe kroki.Wreczenia nagród dokonał m.in. Prezes Polskiej Izby Opakowań - prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk.
Udział w Packaging Innovations umożliwia młodym twórcom poznanie przedstawicieli kluczowych firm na rynku, którzy poszukują młodych talentów.
W pracach Jury uczestniczyli m.in. dyrektor biura Polskiej Izby Opakowań –Beata Pyś-Skrońska oraz członek Rady Izby i Prezes PIOIRO - Konrad Nowakowski.
Głosem Jury, w 10. edycji Konkursu Strefa Studenta zwyciężyli:
• w kategorii Wrażenie - Gabriela Żełudziewicz prezentująca Opakowanie na czekoladę „Cre-ate chocolate”
• w kategorii Funkcjonalność i Forma - Gabriela Skrobacka prezentująca OKres BOX opakowanie na środki higieniczne
• w kategorii Szata Graficzna - Michalina Garnik prezentująca Opakowanie na miód z funkcją pop-upu
Dodatkowo w kategorii Wrażenie wyróżnienie otrzymał Wojciech Zabel prezentujący „Hair Bands - Seria opakowań na gumki do włosów”.
Należy podkreślić, że publiczność na targach dopisała, po wielu miesiącach zamknięcia branży targowej zauważyliśmy chęć spotkań, rozmów, wspólnych inicjatyw.
Stoisko Polskiej Izby Opakowań cieszyło się wielkim zainteresowaniem publiczności, co stwierdzili przedstawiciele Izby oraz firm AKPUD i DRUK SERWIS24, obecni na wspólnym stoisku.
Spośród grona firm członkowskich firma Fano Sp. z o.o. miała swoje stoisko na Packaging Innovations i była ponadto sponsorem Konkursu w strefie studenta.
Pomimo wielu zmian wokół, jedno pozostaje niezmienne – potrzeba kontaktu, rozmowy, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Zadanie to spełniają targi, które od lat są forum wymiany doświadczeń i dyskusji o nadchodzących trendach.
Na kolejną edycję Packaging Innovations zapraszamy 31-05-1.06.2022 do EXPO XXI Warszawa
7 września 2021
Targi Packaging Innovations już za tydzień w Warszawie!
Poznaj program i odbierz bezpłatny bilet!
Nie miesiące a dni dzielą nas od Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się 15-16.09.2021 r. w EXPO XXI Warszawa równocześnie z Festiwalem Marketingu i Druku. Połączenie sił dwóch dużych graczy – Targów w Krakowie i OOH Magazine sprawi, że będzie to największe tego typu wydarzenie w Polsce w 2021 roku. Na Zwiedzających czeka ponad 300 wystawców i liczne wydarzenia dodatkowe.
Na uczestników czeka bardzo ciekawy program odpowiadający na aktualne potrzeby wystawców i odwiedzających. 2 dni, kilkanaście godzin intensywnych rozmów, liczne warsztaty i prezentacje, 10 stref tematycznych, konkursy oraz spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta. Tak w skrócie zapowiada się zbliżająca impreza, na którą już dziś warto się zarejestrować, aby otrzymać bezpłatny bilet wstępu [TUTAJ].
Potrzeba kontaktów
Podstawą każdego biznesu są kontakty a ideą targów możliwość spotkania w jednym miejscu kluczowych przedstawicieli branży. Firmy, które wezmą udział w Targach Packaging Innovations, będą miały idealną okazję do poznania nowej grupy klientów. W tym roku wystawcy zaprezentują ofertę w aż 10 strefach tematycznych: PACKGING, COMPONENTS, LABELLING, ECO, E-COMMERCE, PRINT FINISHING, POS & DISPLAYS, LUXPACK, SERVICES, MACHINES. Na stoiskach pojawi się wiele nowości rynkowych. Firma Polipack działając zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, zaprezentuje m.in. opakowania z biotworzyw oraz z materiałów z recyklingu. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej konsumentów, firma Novo-Pak przedstawi ofertę opakowań kosmetycznych wykonanych z materiałów biodegradowalnych. Firma Rbeco odwiedzi targi z ekologiczną nowością – ECO RĘKAWEM SLIV wykonanym z papieru i posiadającym strukturę fal, która amortyzuje szkodliwe wstrząsy fal podczas transportu produktów m.in. w słoiczkach i butelkach. Nie zabraknie również maszyn. Opakomat pokaże jak szybko i sprawnie zapakować w karton np. meble, grzejniki czy żaluzje. To nie wszystko. Wśród wystawców spotkamy nowe firmy, jak i te, które z Targami Packaging Innovations związane są od lat.
Potrzeba wiedzy
Nieodłącznym elementem Targów Packaging Innovations są szkolenia w strefie WORKSHOPS. To niepowtarzalna okazja, aby bezpłatnie wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów, którzy podczas swoich wystąpień dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Tematy prezentacji dobierane są tak, aby poruszyć najbardziej kluczowe kwestie związane z projektowaniem, promocją i sprzedażą opakowań. W tym roku wśród zaproszonych gości spotkamy m.in. Monikę Boczek specjalizującą się w marketingu strategicznym, projektowym oraz wprowadzaniu nowych marek i produktów na rynek. Temat prezentacji brzmi – Czego nie wiemy o opakowaniu? Perspektywa dojrzałego konsumenta. Kolejnym pytaniem, na które odpowiedzi udzieli Michał Dębecki - Repro Studio Director w Chespa będzie - jak zbudować spójność kolorystyczną marek na opakowaniach? Po raz pierwszy w strefie WORKSHOPS prezentację poprowadzi Justyna Długosz, Manager ds. rozwoju i sprzedaży w POLIMERPRO, która omówi kwestie dotyczące druku fleksograficznego. Przyjrzymy się również aspektom prawnym. Mikołaj Maśliński, prawnik, Prezes Zarządu spółki MAŚLIŃSKI Law & Consulting sp. z o.o przedstawi temat - Rozszerzona odpowiedzialność producenta w świetle projektowanych przepisów. Czy czeka nas rewolucja na rynku opakowań? To tylko kilka z planowanych wystąpień. Szczegółowy harmonogram [TUTAJ]
Potrzeba współpracy
Tegoroczna edycja będzie szczególna, ponieważ po raz pierwszy Targi Packaging Innovations odbędą się równocześnie z Festiwalem Marketingu i Druku organizowanym przez OOH Magazine – lidera w sektorze prasy branżowej, poświęconej szeroko pojętej reklamie. Udział w obu wydarzeniach potwierdziło 300 wystawców, którzy zaprezentują ofertę aż na 3 halach . Dzięki połączeniu sił będzie to największy event, na którym spotkają się m.in. przedstawiciele reklamy z handlowcami, zakupowcami i technologami. To fantastyczna okazja do przyjrzenia się całemu cyklowi życia produktu, od jego powstania, opakowania i wyboru środków komunikacji.
Rok 2021 jest wyjątkowy. Euforia po miesiącach zamrożenia jest ogromna i wiele osób już nie może się doczekać, kiedy ponownie będzie mogła spotkać się twarzą w twarz z klientami, wymienić się wizytówkami i przetestować dane rozwiązanie. Targi Packaging Innovations to idealne miejsce, aby ponownie poczuć przyjemność i korzyści płynące z udziału w spotkaniach.
Zapraszamy, 15-16 września 2021, EXPO XXI Warszawa
Rejestracja na targi -> https://packaging2021.exposupport.pl/visitor/register
Szczegółowe informacje -> https://packaginginnovations.pl/pl/
Poznaj program i odbierz bezpłatny bilet!
Nie miesiące a dni dzielą nas od Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się 15-16.09.2021 r. w EXPO XXI Warszawa równocześnie z Festiwalem Marketingu i Druku. Połączenie sił dwóch dużych graczy – Targów w Krakowie i OOH Magazine sprawi, że będzie to największe tego typu wydarzenie w Polsce w 2021 roku. Na Zwiedzających czeka ponad 300 wystawców i liczne wydarzenia dodatkowe.
Na uczestników czeka bardzo ciekawy program odpowiadający na aktualne potrzeby wystawców i odwiedzających. 2 dni, kilkanaście godzin intensywnych rozmów, liczne warsztaty i prezentacje, 10 stref tematycznych, konkursy oraz spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta. Tak w skrócie zapowiada się zbliżająca impreza, na którą już dziś warto się zarejestrować, aby otrzymać bezpłatny bilet wstępu [TUTAJ].
Potrzeba kontaktów
Podstawą każdego biznesu są kontakty a ideą targów możliwość spotkania w jednym miejscu kluczowych przedstawicieli branży. Firmy, które wezmą udział w Targach Packaging Innovations, będą miały idealną okazję do poznania nowej grupy klientów. W tym roku wystawcy zaprezentują ofertę w aż 10 strefach tematycznych: PACKGING, COMPONENTS, LABELLING, ECO, E-COMMERCE, PRINT FINISHING, POS & DISPLAYS, LUXPACK, SERVICES, MACHINES. Na stoiskach pojawi się wiele nowości rynkowych. Firma Polipack działając zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, zaprezentuje m.in. opakowania z biotworzyw oraz z materiałów z recyklingu. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej konsumentów, firma Novo-Pak przedstawi ofertę opakowań kosmetycznych wykonanych z materiałów biodegradowalnych. Firma Rbeco odwiedzi targi z ekologiczną nowością – ECO RĘKAWEM SLIV wykonanym z papieru i posiadającym strukturę fal, która amortyzuje szkodliwe wstrząsy fal podczas transportu produktów m.in. w słoiczkach i butelkach. Nie zabraknie również maszyn. Opakomat pokaże jak szybko i sprawnie zapakować w karton np. meble, grzejniki czy żaluzje. To nie wszystko. Wśród wystawców spotkamy nowe firmy, jak i te, które z Targami Packaging Innovations związane są od lat.
Potrzeba wiedzy
Nieodłącznym elementem Targów Packaging Innovations są szkolenia w strefie WORKSHOPS. To niepowtarzalna okazja, aby bezpłatnie wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów, którzy podczas swoich wystąpień dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Tematy prezentacji dobierane są tak, aby poruszyć najbardziej kluczowe kwestie związane z projektowaniem, promocją i sprzedażą opakowań. W tym roku wśród zaproszonych gości spotkamy m.in. Monikę Boczek specjalizującą się w marketingu strategicznym, projektowym oraz wprowadzaniu nowych marek i produktów na rynek. Temat prezentacji brzmi – Czego nie wiemy o opakowaniu? Perspektywa dojrzałego konsumenta. Kolejnym pytaniem, na które odpowiedzi udzieli Michał Dębecki - Repro Studio Director w Chespa będzie - jak zbudować spójność kolorystyczną marek na opakowaniach? Po raz pierwszy w strefie WORKSHOPS prezentację poprowadzi Justyna Długosz, Manager ds. rozwoju i sprzedaży w POLIMERPRO, która omówi kwestie dotyczące druku fleksograficznego. Przyjrzymy się również aspektom prawnym. Mikołaj Maśliński, prawnik, Prezes Zarządu spółki MAŚLIŃSKI Law & Consulting sp. z o.o przedstawi temat - Rozszerzona odpowiedzialność producenta w świetle projektowanych przepisów. Czy czeka nas rewolucja na rynku opakowań? To tylko kilka z planowanych wystąpień. Szczegółowy harmonogram [TUTAJ]
Potrzeba współpracy
Tegoroczna edycja będzie szczególna, ponieważ po raz pierwszy Targi Packaging Innovations odbędą się równocześnie z Festiwalem Marketingu i Druku organizowanym przez OOH Magazine – lidera w sektorze prasy branżowej, poświęconej szeroko pojętej reklamie. Udział w obu wydarzeniach potwierdziło 300 wystawców, którzy zaprezentują ofertę aż na 3 halach . Dzięki połączeniu sił będzie to największy event, na którym spotkają się m.in. przedstawiciele reklamy z handlowcami, zakupowcami i technologami. To fantastyczna okazja do przyjrzenia się całemu cyklowi życia produktu, od jego powstania, opakowania i wyboru środków komunikacji.
Rok 2021 jest wyjątkowy. Euforia po miesiącach zamrożenia jest ogromna i wiele osób już nie może się doczekać, kiedy ponownie będzie mogła spotkać się twarzą w twarz z klientami, wymienić się wizytówkami i przetestować dane rozwiązanie. Targi Packaging Innovations to idealne miejsce, aby ponownie poczuć przyjemność i korzyści płynące z udziału w spotkaniach.
Zapraszamy, 15-16 września 2021, EXPO XXI Warszawa
Rejestracja na targi -> https://packaging2021.exposupport.pl/visitor/register
Szczegółowe informacje -> https://packaginginnovations.pl/pl/
7 lipca 2021
Podejmij wyzwanie – zaprojektuj opakowanie!
Zgłoś swój projekt do Konkursu Strefa Studenta organizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Mówią, że marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Nie inaczej jest w przypadku ambicji zawodowych. Konkurs od 10 lat jest szansą dla młodych projektantów opakowań na postawienie pierwszych zawodowych kroków.
Projektanci mogą zgłaszać swoje prace w 3 kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i forma oraz Szata graficzna. Finał Strefy Studenta odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – najważniejszego wydarzenia w branży, gdzie spotykają się profesjonaliści z całej Europy.
Zrób wrażenie
Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce – takie właśnie powinno być opakowanie w Kategorii Wrażenie. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu przez Jury.
W dobrej formie
Nie tylko wygląd ma znaczenie! W kategorii Funkcjonalność i forma oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań, to elementy brane pod uwagę przez Jury. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.
Szata zdobi produkt
Szata graficzna, to kategoria kierowana do projektantów tworzących ciekawe koncepcje wizualne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet oraz grafiki na opakowania dla jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.
Jak wygląda opakowanie idealne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ważne aby było przemyślane oraz spełniało funkcje wizualne i użytkowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnego produktu. Strefę Studenta, jako element Targów Packaging Innovations odwiedzają goście z kilkunastu branż i w każdym z tych przypadków wymagania stawiane przed opakowaniami są inne. Dla uczestników konkursu to niecodzienna okazja do zaprezentowania swoich projektowych możliwości przedstawicielom największych marek, a co za tym idzie uzyskania pierwszych poważnych, zawodowych zleceń. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 lipca br. , a następnie oceniane przez profesjonalne Jury. Do drugiego etapu zostanie zaproszonych 5 projektantów z każdej kategorii konkursowej. Nominowani podczas spotkania online z Jury w dn. 2 września 2021 zaprezentują i opowiedzą o swoich projektach. Laureaci zostaną wyłonieni 3 września i zaproszeni do EXPO XXI Warszawa na 13. Międzynarodowe Targów Opakowań Packaging Innovations (15-16 września). Na zwycięzców czekać będą nagrody pieniężne, możliwość opublikowania prac w uznanym magazynie branżowym oraz szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych.
Nie zwlekaj i już dziś prześlij nam swój projekt! Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie:
https://packaginginnovations.pl/pl/strefa-studenta/10-strefa-studenta-2021.html
Jesteśmy także na FB: https://fb.me/e/1g2lviqHi
W razie pytań prosimy o kontakt: [email protected]
Zgłoś swój projekt do Konkursu Strefa Studenta organizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Mówią, że marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Nie inaczej jest w przypadku ambicji zawodowych. Konkurs od 10 lat jest szansą dla młodych projektantów opakowań na postawienie pierwszych zawodowych kroków.
Projektanci mogą zgłaszać swoje prace w 3 kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i forma oraz Szata graficzna. Finał Strefy Studenta odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – najważniejszego wydarzenia w branży, gdzie spotykają się profesjonaliści z całej Europy.
Zrób wrażenie
Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce – takie właśnie powinno być opakowanie w Kategorii Wrażenie. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu przez Jury.
W dobrej formie
Nie tylko wygląd ma znaczenie! W kategorii Funkcjonalność i forma oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań, to elementy brane pod uwagę przez Jury. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.
Szata zdobi produkt
Szata graficzna, to kategoria kierowana do projektantów tworzących ciekawe koncepcje wizualne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet oraz grafiki na opakowania dla jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.
Jak wygląda opakowanie idealne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ważne aby było przemyślane oraz spełniało funkcje wizualne i użytkowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnego produktu. Strefę Studenta, jako element Targów Packaging Innovations odwiedzają goście z kilkunastu branż i w każdym z tych przypadków wymagania stawiane przed opakowaniami są inne. Dla uczestników konkursu to niecodzienna okazja do zaprezentowania swoich projektowych możliwości przedstawicielom największych marek, a co za tym idzie uzyskania pierwszych poważnych, zawodowych zleceń. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 lipca br. , a następnie oceniane przez profesjonalne Jury. Do drugiego etapu zostanie zaproszonych 5 projektantów z każdej kategorii konkursowej. Nominowani podczas spotkania online z Jury w dn. 2 września 2021 zaprezentują i opowiedzą o swoich projektach. Laureaci zostaną wyłonieni 3 września i zaproszeni do EXPO XXI Warszawa na 13. Międzynarodowe Targów Opakowań Packaging Innovations (15-16 września). Na zwycięzców czekać będą nagrody pieniężne, możliwość opublikowania prac w uznanym magazynie branżowym oraz szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych.
Nie zwlekaj i już dziś prześlij nam swój projekt! Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie:
https://packaginginnovations.pl/pl/strefa-studenta/10-strefa-studenta-2021.html
Jesteśmy także na FB: https://fb.me/e/1g2lviqHi
W razie pytań prosimy o kontakt: [email protected]
5 lutego 2021
Targi w Krakowie – jeden z największych organizatorów targów w Polsce oraz OOH magazine – organizator FestiwalMarketingu.pl, największych targów branży reklamowo-poligraficznej zorganizowanych w II połowie 2020 roku, lider w sektorze prasy branżowej poświęconej szeroko pojętej reklamie łączą siły, aby wspólnie przygotować największe w Polsce wydarzenie dla działów sprzedaży i marketingu. Współpraca dwóch dużych graczy na rynku eventowym zaowocuje połączeniem 13. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations z 13. edycją Targów Reklamy i Poligrafii FestiwalMarketingu.pl / FestiwalDruku.pl i towarzyszącymi mu wydarzeniami dodatkowymi. Imprezy odbędą się w dniach 15-16 września 2021 roku w EXPO XXI Warszawa.
Takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było. Będzie to największy event, na którym spotkają się m.in. przedstawiciele reklamy z handlowcami, pracownikami działu zakupów i technologami. Udział w targach będzie fantastyczną okazją do przyjrzenia się całemu cyklowi życia produktu, od jego powstania, opakowania i wyboru środków komunikacji. Granica pomiędzy rolą sprzedawcy a marketingowca powoli się zaciera. Wynika to z wyzwań, przed którymi stoi branża. Rosnąca konkurencja, presja czasu, nowe kanały dotarcia – wszystko to sprawia, że nawet na moment nie można pozostać w tyle. Aktualnie handlowiec musi być skutecznym negocjatorem i posiadać szeroką wiedzę z zakresu Public Relations. Nadchodzące wydarzenia dadzą odpowiedź, jak skutecznie łączyć te role, jakich wyborów dokonywać, aby czerpać jak największe zyski. Tematami przewodnimi będzie ekologia oraz e-commerce.
Początkowo Targi Packaging Innovations planowane były na czerwiec. - Nie ukrywamy, że na decyzję o zmianie daty miały wpływ rozmowy z naszym Partnerem. Jak szybko się okazało mamy podobne wizje rozwoju wydarzeń, których nadrzędnym celem jest odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Świat marketingu i sprzedaży jest ze sobą nierozerwalnie związany. To para idealna, która nie zawsze się zgadza, ale ostatecznie nie może bez siebie żyć. Z myślą o naszych wystawcach oraz gościach postanowiliśmy w tym roku połączyć oba wydarzenia, aby ułatwić firmom udział w spotkaniach branżowych. Synergia wydarzeń pozwoli na oszczędność czasu i pieniędzy. – podkreśla Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie.
- Z targami Packaging Innovations współpracujemy od lat. Możliwość zorganizowania naszych wydarzeń w tym samym terminie daje szerokie możliwości dla poszukujących inspiracji ze świata marketingu, poligrafii i opakowań. Dużym atutem będzie nasze ubiegłoroczne doświadczenie w zakresie organizacji bezpiecznych targów – dodaje Robert Załupski, dyrektor generalny OOH magazine.
Takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było. Będzie to największy event, na którym spotkają się m.in. przedstawiciele reklamy z handlowcami, pracownikami działu zakupów i technologami. Udział w targach będzie fantastyczną okazją do przyjrzenia się całemu cyklowi życia produktu, od jego powstania, opakowania i wyboru środków komunikacji. Granica pomiędzy rolą sprzedawcy a marketingowca powoli się zaciera. Wynika to z wyzwań, przed którymi stoi branża. Rosnąca konkurencja, presja czasu, nowe kanały dotarcia – wszystko to sprawia, że nawet na moment nie można pozostać w tyle. Aktualnie handlowiec musi być skutecznym negocjatorem i posiadać szeroką wiedzę z zakresu Public Relations. Nadchodzące wydarzenia dadzą odpowiedź, jak skutecznie łączyć te role, jakich wyborów dokonywać, aby czerpać jak największe zyski. Tematami przewodnimi będzie ekologia oraz e-commerce.
Początkowo Targi Packaging Innovations planowane były na czerwiec. - Nie ukrywamy, że na decyzję o zmianie daty miały wpływ rozmowy z naszym Partnerem. Jak szybko się okazało mamy podobne wizje rozwoju wydarzeń, których nadrzędnym celem jest odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Świat marketingu i sprzedaży jest ze sobą nierozerwalnie związany. To para idealna, która nie zawsze się zgadza, ale ostatecznie nie może bez siebie żyć. Z myślą o naszych wystawcach oraz gościach postanowiliśmy w tym roku połączyć oba wydarzenia, aby ułatwić firmom udział w spotkaniach branżowych. Synergia wydarzeń pozwoli na oszczędność czasu i pieniędzy. – podkreśla Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie.
- Z targami Packaging Innovations współpracujemy od lat. Możliwość zorganizowania naszych wydarzeń w tym samym terminie daje szerokie możliwości dla poszukujących inspiracji ze świata marketingu, poligrafii i opakowań. Dużym atutem będzie nasze ubiegłoroczne doświadczenie w zakresie organizacji bezpiecznych targów – dodaje Robert Załupski, dyrektor generalny OOH magazine.
Oferta stoisk dla członków Polskiej Izby Opakowań |
Targi Packaging Innovations w dobrej formie!
Targi Opakowań Packaging Innovations organizowane przez Targi w Krakowie, które w dniach 24-25 września odbyły się w EXPO XXI Warszawa są dowodem na to, że przy zachowaniu restrykcyjnych obostrzeń sanitarnych możliwe jest przygotowanie targów na najwyższym poziomie. Można pokusić się o stwierdzenie, że branża nie powraca do gry, branża już powróciła do gry!
Miniona edycja była mniejsza, ale równie korzystna dla uczestników, jak dotychczasowe spotkania. Wystawcy nie kryli zaskoczenia frekwencją. Podkreślali, że ich stoiska odwiedzili klienci, którzy mieli konkretne pytania i byli zainteresowani oferowanymi produktami i usługami. Na uwagę zasługuje atmosfera towarzysząca targom. Powitania były inne niż zawsze, mniej wylewne w gestach, ale szczere i prawdziwe. Dało się odczuć, że każdy jest bardzo spragniony spotkań i czerpie przyjemność z każdej rozmowy.
Zarówno dla wystawców, jak i gości udział w targach jest bardzo ważny. Wydarzenie umożliwiło nawiązanie nowych i utrwalenie dotychczasowych kontaktów, które są na wagę złota. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na zaprezentowanie swojej oferty, wiedzą jak istotna jest promocja i trzymanie ręki na pulsie. Podkreślają często, że korzyści płynące z udziału dostrzegają przez cały rok. Konkurencja jest ogromna a targi przykładem na to, jak z roku na rok zmienia się branża opakowań.
Dwa dni Packaging Innovations to sygnał, że targi wracają na właściwe tory. Organizatorzy są gotowi na realizację najbardziej wymagających wydarzeń, a uczestnicy spragnieni udziału w nich. Wszystkie spotkania odbywały się w skrupulatnie przestrzeganym reżimie sanitarnym. Każda osoba wchodząca na teren targów miała mierzoną temperaturę i była zobligowana do wypełnienia ankiety epidemiologicznej. Uczestnicy nosili maski i zachowywali dystans społeczny. Dozowniki z płynami do dezynfekcji rąk udostępniono na stoiskach i przestrzeniach wspólnych.
Każda branża jest inna, ale ludzie bez względu na wykonywany zawód mają taką samą potrzebę -spotkań, rozmów i nawiązywania kontaktów. Do tego nie potrzeba uścisków dłoni, wystarczy odpowiednie przygotowanie, zachowanie rozsądku i pozytywne nastawienie.
Targi Opakowań Packaging Innovations organizowane przez Targi w Krakowie, które w dniach 24-25 września odbyły się w EXPO XXI Warszawa są dowodem na to, że przy zachowaniu restrykcyjnych obostrzeń sanitarnych możliwe jest przygotowanie targów na najwyższym poziomie. Można pokusić się o stwierdzenie, że branża nie powraca do gry, branża już powróciła do gry!
Miniona edycja była mniejsza, ale równie korzystna dla uczestników, jak dotychczasowe spotkania. Wystawcy nie kryli zaskoczenia frekwencją. Podkreślali, że ich stoiska odwiedzili klienci, którzy mieli konkretne pytania i byli zainteresowani oferowanymi produktami i usługami. Na uwagę zasługuje atmosfera towarzysząca targom. Powitania były inne niż zawsze, mniej wylewne w gestach, ale szczere i prawdziwe. Dało się odczuć, że każdy jest bardzo spragniony spotkań i czerpie przyjemność z każdej rozmowy.
Zarówno dla wystawców, jak i gości udział w targach jest bardzo ważny. Wydarzenie umożliwiło nawiązanie nowych i utrwalenie dotychczasowych kontaktów, które są na wagę złota. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na zaprezentowanie swojej oferty, wiedzą jak istotna jest promocja i trzymanie ręki na pulsie. Podkreślają często, że korzyści płynące z udziału dostrzegają przez cały rok. Konkurencja jest ogromna a targi przykładem na to, jak z roku na rok zmienia się branża opakowań.
Dwa dni Packaging Innovations to sygnał, że targi wracają na właściwe tory. Organizatorzy są gotowi na realizację najbardziej wymagających wydarzeń, a uczestnicy spragnieni udziału w nich. Wszystkie spotkania odbywały się w skrupulatnie przestrzeganym reżimie sanitarnym. Każda osoba wchodząca na teren targów miała mierzoną temperaturę i była zobligowana do wypełnienia ankiety epidemiologicznej. Uczestnicy nosili maski i zachowywali dystans społeczny. Dozowniki z płynami do dezynfekcji rąk udostępniono na stoiskach i przestrzeniach wspólnych.
Każda branża jest inna, ale ludzie bez względu na wykonywany zawód mają taką samą potrzebę -spotkań, rozmów i nawiązywania kontaktów. Do tego nie potrzeba uścisków dłoni, wystarczy odpowiednie przygotowanie, zachowanie rozsądku i pozytywne nastawienie.
Strefa Studenta 2020 rozstrzygnięta!
Pierwszy dzień Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations upływał dla młodych projektantów pod znakiem rywalizacji. Kilkanaście prezentacji, oceny prac konkursowych i ostateczny werdykt. Do tego należy dodać wyjątkową branżową otoczkę i walkę o nagrody. To wszystko sprawiło, że konkurs na projekt opakowania „Strefa Studenta” wzbudził wielkie emocje.
Do konkursu w drugim etapie wyłoniono 16 prac w trzech kategoriach: „Wrażenie”, „Funkcjonalność i Forma” oraz „Szata Graficzna”. Ocenie podlegały walory wizualne, technologiczne i praktyczne. Po intensywnych obradach Jury w składzie: Pani Anna Dudkiewicz, redaktor Magazynu "Swiat Druku", Pani Beata Wielgat, przedstawicielka redakcji magazynów "Poligrafika" i "Opakowanie" oraz Pani Katarzyna Sordyl, Product Manager w firmie GRANPACK SP. z o.o. - Złoty Sponsor Konkursu, zdecydowało:
W kategorii „Wrażenie” zwyciężył projekt: "Animki - opakowanie na witaminy dla dzieci" autorstwa Olafa Stachurskiego;
w kategorii „Funkcjonalność i Forma” zwyciężył projekt: „Opakowanie na cebulki kwiatowe” autorstwa Agnieszki Rosołowskiej;
w kategorii „Szata Graficzna” zwyciężył projekt: „Wina Fina - etykiety na wino" autorstwa Gabrieli Ochalik.
Zobacz wszystkie prace.
Serdecznie gratulujemy laureatom, projekty, które stworzyliście w pełni zasłużenie okazały się najlepsze. Podziękowania także należą się wszystkim biorącym udział w konkursie studentom. Wasze prace wzbudziły podziw wśród wystawców i odwiedzających. Tegoroczny konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Jury, organizatorzy i studenci jednogłośnie stwierdzili, że już nie mogą doczekać się przyszłorocznej edycji.
Pierwszy dzień Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations upływał dla młodych projektantów pod znakiem rywalizacji. Kilkanaście prezentacji, oceny prac konkursowych i ostateczny werdykt. Do tego należy dodać wyjątkową branżową otoczkę i walkę o nagrody. To wszystko sprawiło, że konkurs na projekt opakowania „Strefa Studenta” wzbudził wielkie emocje.
Do konkursu w drugim etapie wyłoniono 16 prac w trzech kategoriach: „Wrażenie”, „Funkcjonalność i Forma” oraz „Szata Graficzna”. Ocenie podlegały walory wizualne, technologiczne i praktyczne. Po intensywnych obradach Jury w składzie: Pani Anna Dudkiewicz, redaktor Magazynu "Swiat Druku", Pani Beata Wielgat, przedstawicielka redakcji magazynów "Poligrafika" i "Opakowanie" oraz Pani Katarzyna Sordyl, Product Manager w firmie GRANPACK SP. z o.o. - Złoty Sponsor Konkursu, zdecydowało:
W kategorii „Wrażenie” zwyciężył projekt: "Animki - opakowanie na witaminy dla dzieci" autorstwa Olafa Stachurskiego;
w kategorii „Funkcjonalność i Forma” zwyciężył projekt: „Opakowanie na cebulki kwiatowe” autorstwa Agnieszki Rosołowskiej;
w kategorii „Szata Graficzna” zwyciężył projekt: „Wina Fina - etykiety na wino" autorstwa Gabrieli Ochalik.
Zobacz wszystkie prace.
Serdecznie gratulujemy laureatom, projekty, które stworzyliście w pełni zasłużenie okazały się najlepsze. Podziękowania także należą się wszystkim biorącym udział w konkursie studentom. Wasze prace wzbudziły podziw wśród wystawców i odwiedzających. Tegoroczny konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Jury, organizatorzy i studenci jednogłośnie stwierdzili, że już nie mogą doczekać się przyszłorocznej edycji.
12. Międzynarodowe Targi Opakowań PACKAGING INNOVATIONS
12. Międzynarodowe Targi Opakowań PACKAGING INNOVATIONS odbędą się w dniach 24-25 czerwca 2020, w warszawskim EXPO XXI Warszawa. Te wyjątkowe dwa dni poświęcone będą biznesowym spotkaniom branży opakowań, gdzie krajowi i zagraniczni producenci oraz dostawcy opakowań i etykiet zaprezentują, obok regularnej oferty, swoje nowości.
Do udziału w targach zapraszamy przedstawicieli firm produkcyjnych z branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej i chemicznej, przemysłowej czy motoryzacyjnej a także sieci handlowe, właścicieli marek własnych oraz agencje reklamowe – osoby decyzyjne w kwestiach doboru opakowań dla swoich produktów.
Wydarzenie współtworzy bogata wystawa produktowa, pełne praktycznej wiedzy prezentacje i eksperckie wykłady oraz specjalistyczne konferencje: współorganizowana z firmą Aniflex PACKAGING REVOLUTIONS oraz organizowana przez firmę Etigraf Etykiety.pl LABEL INNOVATIONS. Na targach odbędzie się także ostatni etap 9. edycji konkursu STREFA STUDENTA wraz z uroczystym wręczeniem nagród i wystawą prac uczestników.
Ekspozycję targowa zostanie podzielona na 10 kluczowych stref tematycznych: PACKAGING, COMPONENTS, LABELLING, PRINT FINISHING, POS&DISPLAYS, LOGISPACK, SERVICES, MACHINES, ECO, LUXPACK.
12. Międzynarodowe Targi Opakowań PACKAGING INNOVATIONS odbędą się w dniach 24-25 czerwca 2020, w warszawskim EXPO XXI Warszawa. Te wyjątkowe dwa dni poświęcone będą biznesowym spotkaniom branży opakowań, gdzie krajowi i zagraniczni producenci oraz dostawcy opakowań i etykiet zaprezentują, obok regularnej oferty, swoje nowości.
Do udziału w targach zapraszamy przedstawicieli firm produkcyjnych z branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej i chemicznej, przemysłowej czy motoryzacyjnej a także sieci handlowe, właścicieli marek własnych oraz agencje reklamowe – osoby decyzyjne w kwestiach doboru opakowań dla swoich produktów.
Wydarzenie współtworzy bogata wystawa produktowa, pełne praktycznej wiedzy prezentacje i eksperckie wykłady oraz specjalistyczne konferencje: współorganizowana z firmą Aniflex PACKAGING REVOLUTIONS oraz organizowana przez firmę Etigraf Etykiety.pl LABEL INNOVATIONS. Na targach odbędzie się także ostatni etap 9. edycji konkursu STREFA STUDENTA wraz z uroczystym wręczeniem nagród i wystawą prac uczestników.
Ekspozycję targowa zostanie podzielona na 10 kluczowych stref tematycznych: PACKAGING, COMPONENTS, LABELLING, PRINT FINISHING, POS&DISPLAYS, LOGISPACK, SERVICES, MACHINES, ECO, LUXPACK.
Packaging Innovations 2019
Tu warto być. Targi Packaging Innovations już w kwietniu
Już niebawem, w dniach 2-3 kwietnia w EXPO XXI Warszawa, odbędą się 11. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. To wydarzenie o ugruntowanej pozycji na rynku, które każdego roku odwiedzają tysiące gości z Polski i zagranicy. W ciągu dwóch dni można poznać ofertę ponad 200 wystawców oraz wziąć udział w licznych spotkaniach w strefach workShops. Jak potwierdzają dotychczasowi uczestnicy targów, na tym wydarzeniu trzeba być, ponieważ pokazuje ono trendy na najbliższy rok.
Przygotowania do Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations trwają cały rok. To tysiące wykonanych połączeń oraz niezliczona ilość maili. To również szczegółowo opracowywana strategia. Organizatorzy dbają o bardzo wysoki poziom wydarzenia i z każdym rokiem stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej. Dużo pracy poświęcane jest przygotowaniu programu towarzyszącego. Tematy dobierane są wedle klucza najbardziej aktualnych trendów na rynku. Doceniają to goście, którzy licznie uczestniczą w spotkaniach z zaproszonymi ekspertami. Warto dodać, że wszystkie prezentacje są bezpłatne, co w dobie licznie organizowanych szkoleń nie zdarza się często. Zaproszenie na wydarzenie kierowane jest tylko do osób związanych z branżą. Osoby te doceniają fakt, że podczas wydarzenia mogą podzielić się swym doświadczeniem, ale również jest to okazja do poznania swojej konkurencji. Jak przyznaje Katarzyna Banach-Kowalenko, Kierownik Zespołu Targów Packaging Innovations – największą nagrodą dla nas organizatorów jest zadowolenie naszych gości. Obserwujemy i rozmawiamy z nimi o tym, jakich produktów poszukują na targach, jakich wykładów i szkoleń potrzebują. Dzięki tej wiedzy jesteśmy gotowi spełnić najbardziej wymagające oczekiwania.
Bogata oferta wystawców
Na targach spotkamy producentów i dostawców z całego świata. Będą to przedstawiciele wielu branż, m.in.: spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej i logistycznej. Warto podkreślić fakt, że na stoiskach prezentowane będą nie tylko same opakowania, ale również materiały do ich tworzenia, maszyny oraz rozwiązania logistyczne. Dzięki zróżnicowanej ofercie będziemy mogli przyjrzeć się z bliska całemu procesowi produkcyjnemu opakowania od A do Z. Ekspozycja obejmować będzie 7 stref tematycznych: Logispack, Labelling, Ekopack, Luxpack, Printing, Safetypack oraz Co-Packaging. To sprawia, że warto zaplanować sobie kilka godzin, aby w pełni przyjrzeć się poszczególnym strefom. Nazwa wydarzenia zobowiązuje, dlatego podczas targów nie zabraknie również innowacji, których w tym roku wystawcy zaprezentują ponad 50. Dużo miejsca poświęcimy trendom eko, opakowaniom transparentnym oraz typu smart.
Cała branża w jednym miejscu
Targi Packaging Innovations to doskonała okazja do nawiązania cennych relacji biznesowych. To największa wartość wydarzenia. Z doświadczenia wiemy, że nabyte kontakty szybko owocują
w przyszłości. Potwierdzają to zarówno wystawcy jak i goście. Również eksperci, którzy prowadzą szkolenia w strefach workShops podkreślają, że ich słuchacze to osoby z dużym doświadczeniem, które zawsze zadają celne pytania. Dlatego prezentacje są bardzo starannie przygotowywane,
a tematyka precyzyjnie dobierana. Organizatorzy Targów Packaging Innovations wiedzą, jak ważne jest umiejętne połączenie teorii z praktyką, dlatego do współpracy zapraszają cenionych ekspertów. Strefa workShops w tym roku obejmie ponad 30 spotkań będących esencją specjalistycznych zagadnień
i wnikliwą analizą przypadku. Wśród tematów pojawią się między innymi: Zabezpieczenie i komunikacja marki (Katarzyna Patynowska, PC Print), Współpraca z sieciami handlowymi - opakowanie jako rozwiązanie sprzedażowe (Tomasz Szacoń, Retailpoland Consulting LTD), Minimalizm w projektowaniu szaty graficznej opakowań (Antoni Łuchniak, Kółko i krzyżyk), Uwolnij swoją kreatywność z O-I: EXPRESSIONS (Paweł Sabal, O-I Poland S.A.).
Wciągnij się w EKO
Świat się zmienia, a wraz z nim zmieniają się targi. Już od kilku lat zauważamy, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się stoiska, na których prezentowane są rozwiązania ekologiczne. Nowe restrykcje Parlamentu UE dotyczące opakowań to temat, którym żyje cała branża. Dla przemysłu chemicznego zagadnienie jest wyjątkowo ważne, bo czy opakowanie z tworzywa sztucznego jest zatem zaprzeczeniem ekologii? Otóż nie! Kryteria Eco Design są definiowane tak, aby wywierały jak najmniejszych wpływ na środowisko naturalne. Ważne, aby przy projektowaniu opakowań z plastiku zwracać uwagę na stabilność produktu przez cały okres jego żywotności. Istotne, a może
i najważniejsze jest również to, aby wspomniane opakowania można było w 100% poddać recyklingowi. Tak właśnie dzieje się w przypadku opakowań produkowanych przez Wystawców 11. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które można znaleźć w strefie EKOPACK. W gronie ponad 200 Wystawców z całej Europy pojawią się m.in. Jokey Plastik, Seufert, Stora Enso Poland S.A., DS. Smith, Heinz-Glas Działdowo Sp. z o.o., VETROELITE S.p.A.. O ekologicznych rozwiązaniach dla branży opakowań oraz o tym jak przygotować się na wejście nowych wytycznych dotyczących produkcji opakowań wprowadzonych przez Parlament UE będzie można posłuchać w strefie wykładów workShops, organizowanych podczas Packaging Innovations. To właśnie tu spotkamy się m.in.
z odnoszącą ogromne sukcesy Panią Różą Janusz (MakeGrowLab), która poprowadzi temat: SCOBY - biodegradowalne i jadalne opakowanie przyszłości oraz z Panią Martą Krawczyk (Rekopol), która poprowadzi warsztaty: Jak projektować żeby recyklingować?
W młodości siła
Zmiana formuły corocznego konkursu Strefa Studenta kierowanego do młodych projektantów opakowań zaowocowała rekordową liczbą zgłoszeń. Projekty zgłaszane były w 3 kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i Forma oraz Szata Graficzna. Organizatorzy otrzymali blisko 100 prac od studentów z całego kraju. Strefą Studenta każdego roku interesują się sami Wystawcy. Firmy z uwagą obserwują świeże pomysły i chętnie nawiązują współpracę z uczestnikami konkursu. Młodym projektantom zależy na udziale w targach, ponieważ jest to niepowtarzalna szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych i pozyskanie intratnych zawodowych zleceń. Już 2 kwietnia poznamy finalistów konkursu, którzy swe nieszablonowe projekty prezentować będą w specjalnej strefie.
Zachęcamy do rejestracji online, która pozwala na bezpłatny udział w targach
https://packaging2019.exposupport.pl/visitor/register?p=TwVVnvunQ2c=
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.packaginginnovations.pl
Data: 2-3 kwietnia 2019 r.
Miejsce: EXPO XXI Warszawa
Organizator: Targi w Krakowie Sp. z o.o.
Przygotowania do Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations trwają cały rok. To tysiące wykonanych połączeń oraz niezliczona ilość maili. To również szczegółowo opracowywana strategia. Organizatorzy dbają o bardzo wysoki poziom wydarzenia i z każdym rokiem stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej. Dużo pracy poświęcane jest przygotowaniu programu towarzyszącego. Tematy dobierane są wedle klucza najbardziej aktualnych trendów na rynku. Doceniają to goście, którzy licznie uczestniczą w spotkaniach z zaproszonymi ekspertami. Warto dodać, że wszystkie prezentacje są bezpłatne, co w dobie licznie organizowanych szkoleń nie zdarza się często. Zaproszenie na wydarzenie kierowane jest tylko do osób związanych z branżą. Osoby te doceniają fakt, że podczas wydarzenia mogą podzielić się swym doświadczeniem, ale również jest to okazja do poznania swojej konkurencji. Jak przyznaje Katarzyna Banach-Kowalenko, Kierownik Zespołu Targów Packaging Innovations – największą nagrodą dla nas organizatorów jest zadowolenie naszych gości. Obserwujemy i rozmawiamy z nimi o tym, jakich produktów poszukują na targach, jakich wykładów i szkoleń potrzebują. Dzięki tej wiedzy jesteśmy gotowi spełnić najbardziej wymagające oczekiwania.
Bogata oferta wystawców
Na targach spotkamy producentów i dostawców z całego świata. Będą to przedstawiciele wielu branż, m.in.: spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej i logistycznej. Warto podkreślić fakt, że na stoiskach prezentowane będą nie tylko same opakowania, ale również materiały do ich tworzenia, maszyny oraz rozwiązania logistyczne. Dzięki zróżnicowanej ofercie będziemy mogli przyjrzeć się z bliska całemu procesowi produkcyjnemu opakowania od A do Z. Ekspozycja obejmować będzie 7 stref tematycznych: Logispack, Labelling, Ekopack, Luxpack, Printing, Safetypack oraz Co-Packaging. To sprawia, że warto zaplanować sobie kilka godzin, aby w pełni przyjrzeć się poszczególnym strefom. Nazwa wydarzenia zobowiązuje, dlatego podczas targów nie zabraknie również innowacji, których w tym roku wystawcy zaprezentują ponad 50. Dużo miejsca poświęcimy trendom eko, opakowaniom transparentnym oraz typu smart.
Cała branża w jednym miejscu
Targi Packaging Innovations to doskonała okazja do nawiązania cennych relacji biznesowych. To największa wartość wydarzenia. Z doświadczenia wiemy, że nabyte kontakty szybko owocują
w przyszłości. Potwierdzają to zarówno wystawcy jak i goście. Również eksperci, którzy prowadzą szkolenia w strefach workShops podkreślają, że ich słuchacze to osoby z dużym doświadczeniem, które zawsze zadają celne pytania. Dlatego prezentacje są bardzo starannie przygotowywane,
a tematyka precyzyjnie dobierana. Organizatorzy Targów Packaging Innovations wiedzą, jak ważne jest umiejętne połączenie teorii z praktyką, dlatego do współpracy zapraszają cenionych ekspertów. Strefa workShops w tym roku obejmie ponad 30 spotkań będących esencją specjalistycznych zagadnień
i wnikliwą analizą przypadku. Wśród tematów pojawią się między innymi: Zabezpieczenie i komunikacja marki (Katarzyna Patynowska, PC Print), Współpraca z sieciami handlowymi - opakowanie jako rozwiązanie sprzedażowe (Tomasz Szacoń, Retailpoland Consulting LTD), Minimalizm w projektowaniu szaty graficznej opakowań (Antoni Łuchniak, Kółko i krzyżyk), Uwolnij swoją kreatywność z O-I: EXPRESSIONS (Paweł Sabal, O-I Poland S.A.).
Wciągnij się w EKO
Świat się zmienia, a wraz z nim zmieniają się targi. Już od kilku lat zauważamy, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się stoiska, na których prezentowane są rozwiązania ekologiczne. Nowe restrykcje Parlamentu UE dotyczące opakowań to temat, którym żyje cała branża. Dla przemysłu chemicznego zagadnienie jest wyjątkowo ważne, bo czy opakowanie z tworzywa sztucznego jest zatem zaprzeczeniem ekologii? Otóż nie! Kryteria Eco Design są definiowane tak, aby wywierały jak najmniejszych wpływ na środowisko naturalne. Ważne, aby przy projektowaniu opakowań z plastiku zwracać uwagę na stabilność produktu przez cały okres jego żywotności. Istotne, a może
i najważniejsze jest również to, aby wspomniane opakowania można było w 100% poddać recyklingowi. Tak właśnie dzieje się w przypadku opakowań produkowanych przez Wystawców 11. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które można znaleźć w strefie EKOPACK. W gronie ponad 200 Wystawców z całej Europy pojawią się m.in. Jokey Plastik, Seufert, Stora Enso Poland S.A., DS. Smith, Heinz-Glas Działdowo Sp. z o.o., VETROELITE S.p.A.. O ekologicznych rozwiązaniach dla branży opakowań oraz o tym jak przygotować się na wejście nowych wytycznych dotyczących produkcji opakowań wprowadzonych przez Parlament UE będzie można posłuchać w strefie wykładów workShops, organizowanych podczas Packaging Innovations. To właśnie tu spotkamy się m.in.
z odnoszącą ogromne sukcesy Panią Różą Janusz (MakeGrowLab), która poprowadzi temat: SCOBY - biodegradowalne i jadalne opakowanie przyszłości oraz z Panią Martą Krawczyk (Rekopol), która poprowadzi warsztaty: Jak projektować żeby recyklingować?
W młodości siła
Zmiana formuły corocznego konkursu Strefa Studenta kierowanego do młodych projektantów opakowań zaowocowała rekordową liczbą zgłoszeń. Projekty zgłaszane były w 3 kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i Forma oraz Szata Graficzna. Organizatorzy otrzymali blisko 100 prac od studentów z całego kraju. Strefą Studenta każdego roku interesują się sami Wystawcy. Firmy z uwagą obserwują świeże pomysły i chętnie nawiązują współpracę z uczestnikami konkursu. Młodym projektantom zależy na udziale w targach, ponieważ jest to niepowtarzalna szansa na nawiązanie pierwszych kontaktów biznesowych i pozyskanie intratnych zawodowych zleceń. Już 2 kwietnia poznamy finalistów konkursu, którzy swe nieszablonowe projekty prezentować będą w specjalnej strefie.
Zachęcamy do rejestracji online, która pozwala na bezpłatny udział w targach
https://packaging2019.exposupport.pl/visitor/register?p=TwVVnvunQ2c=
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.packaginginnovations.pl
Data: 2-3 kwietnia 2019 r.
Miejsce: EXPO XXI Warszawa
Organizator: Targi w Krakowie Sp. z o.o.
Opakowania do schrupania – odwiedź strefę EKOPACK na Targach Packaging Innovations
Jadalne opakowania, zrównoważona produkcja opakowań z tworzyw sztucznych i nowe wytyczne Parlamentu UE, światowy rynek opakowań czekają ogromne zmiany. Zwiększa się świadomość konsumentów dotycząca ekologii, producenci opakowań biorą natomiast pod lupę swoje procesy produkcyjne. Podczas 11. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations (2-3 kwietnia 2019 r., EXPO XXI Warszawa) powstanie rozbudowana strefa EKOPACK. Dla targowych gości przygotowany zostanie również cykl wykładów poświęconych tematyce ekologicznych opakowań.
Ze słomką, czy bez? Sam wybierasz
Jedzenie na wynos w barach szybkiej obsługi cieszy się niesłabnącą popularnością. Szybko, tanio i w miarę smacznie. Sęk w tym, że korzystanie z oferty z tego typu lokali poza zaspokojeniem głodu, generuje jeden poważny problem. Wraz z posiłkiem otrzymujemy masę opakowań. Kanapka, frytki, ketchup, cukier, słodzik i mleczko do kawy – wszystko osobno zapakowane, a do tego kubek z pokrywką i słomka. Największe korporacje postanowiły wziąć odpowiedzialność za wyprodukowane śmieci i zadbać o środowisko. W styczniu w Polce ruszyły testy w sieci McDonald’s. W niektórych lokalach możemy dokonać wyboru, czy kupiony napój wypijemy przez plastikową słomkę lub jej papierowy zamiennik, a może wcale jej nie potrzebujemy. Zaczynamy coraz częściej myśleć o środowisku dokonując swoich zakupowych wyborów. Odpowiedzialność spoczywa bowiem zarówno po stronie producentów opakowań, jak i klientów. Niewielkie zmiany nawyków, mogą bardzo pomóc środowisku. Okazja do zapoznania się z szeroką ofertą ekologicznych opakowań pojawi się już w kwietniu na Targach Packaging Innovations.
Opakowanie na deser
Po obiedzie czas na kawę, a co na deser? Może kubek? Projektanci opakowań prześcigają się w pomysłach na coraz to nowe pomysły jadalnych opakowań. Otręby, algi, grzyby, czy organiczny plastik – na rynku dostępny jest cały wachlarz ekologicznych opakowań, po które konsumenci sięgają z nieukrywaną ciekawością. Ale ekologiczne opakowanie nie musi być jadalne. Chodzi o to, żeby proces jego produkcji odbywał się w sposób zrównoważony, a odpady mogły być w pełni poddawane recyklingowi.
Plastic is fantastic
Czy opakowanie z tworzywa sztucznego jest zatem zaprzeczeniem ekologii? Otóż nie! Kryteria Eco Design są definiowane tak, aby wywierały jak najmniejszych wpływ na środowisko naturalne. Ważne, aby przy projektowaniu opakowań z plastiku zwracać uwagę na stabilność produktu przez cały okres jego żywotności. Istotne, a może i najważniejsze jest również to, aby wspomniane opakowania można było w 100% poddać recyklingowi. Tak właśnie dzieje się w przypadku opakowań produkowanych m.in. przez firmę Jokey Plastic. Z pełną ofertą ekologicznych opakowań marki będzie można zapoznać się w strefie EKOPACK podczas Targów Packaging Innovations już w kwietniu. Prezentowane opakowania wykonane są wyłącznie z materiałów certyfikowanych przez UE i potwierdzają fakt, że w dalszym ciągu plastic is fantastic.
O ekologicznych rozwiązaniach dla branży opakowań oraz o tym jak przygotować się na wejście nowych wytycznych dotyczących produkcji opakowań wprowadzonych przez Parlament UE będzie można posłuchać w strefie wykładów workShops, organizowanych podczas targów.
Ponad 200 Wystawców z całego świata zaprezentuje opakowania dedykowane kilkunastu branżom. Oprócz strefy EKOPACK, Zwiedzający poznają rozwiązania z zakresu LOGISPACK, SAFETYPACK, CO-PACKAGING, LABELLING, LUXPACK oraz PRINTING.
Odbierz bezpłatny bilet na targi na www.packaginginnovations.pl
Data: 2-3 kwietnia 2019 r.
Miejsce: EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
Ze słomką, czy bez? Sam wybierasz
Jedzenie na wynos w barach szybkiej obsługi cieszy się niesłabnącą popularnością. Szybko, tanio i w miarę smacznie. Sęk w tym, że korzystanie z oferty z tego typu lokali poza zaspokojeniem głodu, generuje jeden poważny problem. Wraz z posiłkiem otrzymujemy masę opakowań. Kanapka, frytki, ketchup, cukier, słodzik i mleczko do kawy – wszystko osobno zapakowane, a do tego kubek z pokrywką i słomka. Największe korporacje postanowiły wziąć odpowiedzialność za wyprodukowane śmieci i zadbać o środowisko. W styczniu w Polce ruszyły testy w sieci McDonald’s. W niektórych lokalach możemy dokonać wyboru, czy kupiony napój wypijemy przez plastikową słomkę lub jej papierowy zamiennik, a może wcale jej nie potrzebujemy. Zaczynamy coraz częściej myśleć o środowisku dokonując swoich zakupowych wyborów. Odpowiedzialność spoczywa bowiem zarówno po stronie producentów opakowań, jak i klientów. Niewielkie zmiany nawyków, mogą bardzo pomóc środowisku. Okazja do zapoznania się z szeroką ofertą ekologicznych opakowań pojawi się już w kwietniu na Targach Packaging Innovations.
Opakowanie na deser
Po obiedzie czas na kawę, a co na deser? Może kubek? Projektanci opakowań prześcigają się w pomysłach na coraz to nowe pomysły jadalnych opakowań. Otręby, algi, grzyby, czy organiczny plastik – na rynku dostępny jest cały wachlarz ekologicznych opakowań, po które konsumenci sięgają z nieukrywaną ciekawością. Ale ekologiczne opakowanie nie musi być jadalne. Chodzi o to, żeby proces jego produkcji odbywał się w sposób zrównoważony, a odpady mogły być w pełni poddawane recyklingowi.
Plastic is fantastic
Czy opakowanie z tworzywa sztucznego jest zatem zaprzeczeniem ekologii? Otóż nie! Kryteria Eco Design są definiowane tak, aby wywierały jak najmniejszych wpływ na środowisko naturalne. Ważne, aby przy projektowaniu opakowań z plastiku zwracać uwagę na stabilność produktu przez cały okres jego żywotności. Istotne, a może i najważniejsze jest również to, aby wspomniane opakowania można było w 100% poddać recyklingowi. Tak właśnie dzieje się w przypadku opakowań produkowanych m.in. przez firmę Jokey Plastic. Z pełną ofertą ekologicznych opakowań marki będzie można zapoznać się w strefie EKOPACK podczas Targów Packaging Innovations już w kwietniu. Prezentowane opakowania wykonane są wyłącznie z materiałów certyfikowanych przez UE i potwierdzają fakt, że w dalszym ciągu plastic is fantastic.
O ekologicznych rozwiązaniach dla branży opakowań oraz o tym jak przygotować się na wejście nowych wytycznych dotyczących produkcji opakowań wprowadzonych przez Parlament UE będzie można posłuchać w strefie wykładów workShops, organizowanych podczas targów.
Ponad 200 Wystawców z całego świata zaprezentuje opakowania dedykowane kilkunastu branżom. Oprócz strefy EKOPACK, Zwiedzający poznają rozwiązania z zakresu LOGISPACK, SAFETYPACK, CO-PACKAGING, LABELLING, LUXPACK oraz PRINTING.
Odbierz bezpłatny bilet na targi na www.packaginginnovations.pl
Data: 2-3 kwietnia 2019 r.
Miejsce: EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
Nowy layout targów Packaging Innovations
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations prezentują nowy layout. Nieszablonowe opakowania, etykiety, displaye i usługi. 7 stref tematycznych, a w nich specjalistyczne opakowania dla kilkunastu branż. Elastyczne, nowoczesne i funkcjonalne. Już od ponad 10 lat prezentowane na Targach Packaging Innovations produkty dopasowują się do wymogów każdej gałęzi przemysłu. Uzupełnieniem szerokiego wachlarza ofert są merytoryczne wykłady workShops i konferencje. Nasze spojrzenie na temat opakowań wychodzi poza przyjęte ramy!
11. edycja Packaging Innovations odbędzie się 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa.
Wraz ze zmianą wizerunku na Targach Packaging Innovations wprowadzone zostały zmiany w układzie stoisk oraz stworzono nową ofertę wystawienniczą z bogatymi pakietami dla Wystawców.
Zapraszamy do zapoznania się z nowościami i uczestnictwa w najważniejszych targach opakowań w Europie Środkowej Packaging Innovations.
11. edycja Packaging Innovations odbędzie się 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa.
Wraz ze zmianą wizerunku na Targach Packaging Innovations wprowadzone zostały zmiany w układzie stoisk oraz stworzono nową ofertę wystawienniczą z bogatymi pakietami dla Wystawców.
Zapraszamy do zapoznania się z nowościami i uczestnictwa w najważniejszych targach opakowań w Europie Środkowej Packaging Innovations.
7 stref tematycznych
LUXPACK (opakowania i etykiety luksusowe dedykowane dla produktów premium)
LABELLING (etykiety)
PRINTING (systemy drukowania bezpośrednio na opakowaniach, uszlachetnianie druku)
CO-PACKAGING (usługi pakowania, przepakowywania, konfekcjonowania, kontrola jakości)
LOGISPACK (opakowania logistyczne, zbiorcze, ochronne, palety)
SAFETYPACK (opakowania i zamknięcia bezpieczne, chroniące przed niepowołanym otwarciem, dedykowane dla leków oraz chemii, oznaczenia kontroli jakości i świeżości)
EKOPACK (opakowania i etykiety biodegradowalne, usługi recyklingu, technologie produkcji opakowań z materiałów pochodzących z recyklingu)
Do grona Wystawców zapraszamy producentów
|
Podczas poprzedniej edycji:
Podczas poprzedniej edycji:
Więcej na www.packaginginnovations.pl
Packaging Innovations 2018
W poszukiwaniu doskonałości
wszystko o opakowaniach na Międzynarodowych Targach Opakowań Packaging Innovations w EXPO XXI Warszawa
Społecznie odpowiedzialna, przewidująca przyszłość, troszcząca się o historię, oryginalna (…).
Czy takie warunki powinna spełniać marka doskonała? Odpowiedź nie jest prosta, jednak Organizatorzy 10. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations z pewnością wiedzą jak powinno wyglądać PERFEKCYJNE OPAKOWANIE – jeden z filarów brandu. Swoją wiedzą podzielą się chętnie
z gośćmi wystawy w ramach seminariów workShops. Uznani eksperci z branży opakowań, technolodzy i brand managerowie opowiedzą o trendach i przedstawią interesujące case studies, już 17-18 kwietnia w EXPO XXI Warszawa. Podczas Targów Packaging Innovations odbędzie się 30 branżowych wykładów, czyli aż 15 godzin eksperckich prezentacji w ramach 2 stref workShops!
Podróż w czasie
Uczestników seminariów workShops z pewnością zainteresuje wykład SHAPING THE FUTURE OF PACKAGING. Stanisław Moczulski z Mëtsa Board opowie o aktualnych trendach oraz oczekiwaniach stawianych twórcom opakowań przyszłości. Podczas seminariów odbędzie się również wykład dla fanów storytellingu budowanego na kanwie bogatej historii marki. Na ich uwagę może zasłuzyć prezentacja na temat tradycji i historii Fabryki Cukierniczej Kopernik S.A. opowiedzianej… na nowo. Seminarium poprowadzą Jakub Kopczyński z Fabryki Kopernik i Cezary Kubiak z agencji Lookin’ Good Sp. z o.o..
W stronę Klienta
Naładowane technologią, kolorowe, świecące lub pachnące – metod na przyciągnięcie uwagi Klienta wydaje się być wiele. Jednak co tak naprawdę powinno komunikować opakowanie, które wybierają konsumenci? O tym jak projektować opakowanie marki własnej, by wyróżniało się na półce opowie Edyta Dembińska z „Piotr i Paweł” S.A.. W co zapakować niszowy produkt, aby dotrzeć do szerokiego grona klientów opowie natomiast Przemysław Kędzierski z Browaru Raduga (case study).
Z głową
Projektanci opakowań muszą zwracać szczególną uwagę nie tylko na sam design opakowania. Ważne jest również to, co opakowanie komunikuje kupującemu. Barbara Kowalska z Carrefour Polska opowie o System SENS wprowadzonym przez sieć handlową. Słuchacze dowiedzą się w jaki sposób nowe oznakowania informują odbiorcę o wartościach odżywczych kupowanego produktu. Bardzo ważny temat poruszy również Monika Jasłowska. Reprezentantka Grupy Polpharma opowie o uznanym
w środowisku farmaceutycznym projekcie ujednolicenia opakowań leków na receptę.
Paczki od serca
Gości Targów Packaging Innovations bez wątpienia zainteresuje case study znanego w całym kraju projektu SZLACHETNA PACZKA. Anna Bondarzewska i Diana Nomańczuk porozmawiają z uczestnikami seminariów o marketingu społecznie odpowiedzialnym. Prezentacja na temat paczek, które nie sprzedają, a uszczęśliwiają swoich adresatów zapowiada się wyjątkowo ciekawie.
Przegląd rynku
Podczas seminariów workShops prelegenci przeprowadzą przegląd rynku ciekawych i oryginalnych opakowań, opowiedzą również o najciekawszych rozwiązaniach i pomysłach swoich marek. Nie zabraknie przykładów z tak rozpoznawalnych marek jak Krystyna Janda Sp. z o.o., Takeda Pharma Sp. z o.o., DS Smith Packaging czy PC Print. Okazja do posłuchania o najnowszych trendach w branży opakowań pojawi się już 17-18 kwietnia w EXPO XXI Warszawa. Udział w seminariach workShops jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na Targi Packaging Innovations 2018. Do zobaczenia na najciekawszym i największym spotkaniu w branży opakowań!
Pełen harmonogram seminariów workShops jest dostępny na stornie Targów. Uczestnictwo
w wykładach jest bezpłatne.
Bilety na Targi Packaging Innovations można odebrać po bezpłatnej rejestracji uczestnictwa online, na stronie wydarzenia.
Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl
17-18 kwietnia 2018 r.
EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa
Społecznie odpowiedzialna, przewidująca przyszłość, troszcząca się o historię, oryginalna (…).
Czy takie warunki powinna spełniać marka doskonała? Odpowiedź nie jest prosta, jednak Organizatorzy 10. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations z pewnością wiedzą jak powinno wyglądać PERFEKCYJNE OPAKOWANIE – jeden z filarów brandu. Swoją wiedzą podzielą się chętnie
z gośćmi wystawy w ramach seminariów workShops. Uznani eksperci z branży opakowań, technolodzy i brand managerowie opowiedzą o trendach i przedstawią interesujące case studies, już 17-18 kwietnia w EXPO XXI Warszawa. Podczas Targów Packaging Innovations odbędzie się 30 branżowych wykładów, czyli aż 15 godzin eksperckich prezentacji w ramach 2 stref workShops!
Podróż w czasie
Uczestników seminariów workShops z pewnością zainteresuje wykład SHAPING THE FUTURE OF PACKAGING. Stanisław Moczulski z Mëtsa Board opowie o aktualnych trendach oraz oczekiwaniach stawianych twórcom opakowań przyszłości. Podczas seminariów odbędzie się również wykład dla fanów storytellingu budowanego na kanwie bogatej historii marki. Na ich uwagę może zasłuzyć prezentacja na temat tradycji i historii Fabryki Cukierniczej Kopernik S.A. opowiedzianej… na nowo. Seminarium poprowadzą Jakub Kopczyński z Fabryki Kopernik i Cezary Kubiak z agencji Lookin’ Good Sp. z o.o..
W stronę Klienta
Naładowane technologią, kolorowe, świecące lub pachnące – metod na przyciągnięcie uwagi Klienta wydaje się być wiele. Jednak co tak naprawdę powinno komunikować opakowanie, które wybierają konsumenci? O tym jak projektować opakowanie marki własnej, by wyróżniało się na półce opowie Edyta Dembińska z „Piotr i Paweł” S.A.. W co zapakować niszowy produkt, aby dotrzeć do szerokiego grona klientów opowie natomiast Przemysław Kędzierski z Browaru Raduga (case study).
Z głową
Projektanci opakowań muszą zwracać szczególną uwagę nie tylko na sam design opakowania. Ważne jest również to, co opakowanie komunikuje kupującemu. Barbara Kowalska z Carrefour Polska opowie o System SENS wprowadzonym przez sieć handlową. Słuchacze dowiedzą się w jaki sposób nowe oznakowania informują odbiorcę o wartościach odżywczych kupowanego produktu. Bardzo ważny temat poruszy również Monika Jasłowska. Reprezentantka Grupy Polpharma opowie o uznanym
w środowisku farmaceutycznym projekcie ujednolicenia opakowań leków na receptę.
Paczki od serca
Gości Targów Packaging Innovations bez wątpienia zainteresuje case study znanego w całym kraju projektu SZLACHETNA PACZKA. Anna Bondarzewska i Diana Nomańczuk porozmawiają z uczestnikami seminariów o marketingu społecznie odpowiedzialnym. Prezentacja na temat paczek, które nie sprzedają, a uszczęśliwiają swoich adresatów zapowiada się wyjątkowo ciekawie.
Przegląd rynku
Podczas seminariów workShops prelegenci przeprowadzą przegląd rynku ciekawych i oryginalnych opakowań, opowiedzą również o najciekawszych rozwiązaniach i pomysłach swoich marek. Nie zabraknie przykładów z tak rozpoznawalnych marek jak Krystyna Janda Sp. z o.o., Takeda Pharma Sp. z o.o., DS Smith Packaging czy PC Print. Okazja do posłuchania o najnowszych trendach w branży opakowań pojawi się już 17-18 kwietnia w EXPO XXI Warszawa. Udział w seminariach workShops jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na Targi Packaging Innovations 2018. Do zobaczenia na najciekawszym i największym spotkaniu w branży opakowań!
Pełen harmonogram seminariów workShops jest dostępny na stornie Targów. Uczestnictwo
w wykładach jest bezpłatne.
Bilety na Targi Packaging Innovations można odebrać po bezpłatnej rejestracji uczestnictwa online, na stronie wydarzenia.
Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl
17-18 kwietnia 2018 r.
EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa
Kuszące i różnorodne
Największy wybór opakowań na 10. Międzynarodowych Targach Packaging Innovations w Warszawie
Atrakcyjne, naturalne i inteligentne – połączenie wydaje się być idealne? Na 10. Międzynarodowych Targach Opakowań Packaging Innovations te elementy splotą się w całość, a wszystko za sprawą interesujących wykładów, konferencji i prezentacji trendów w branży opakowań. Program towarzyszący jubileuszowej edycji targów zapowiada się bardzo ciekawie – eksperci zaprezentują liczne case studies. Nie zabraknie także nowości produktowych, które zaprezentuje ponad 200 Wystawców z kraju
i z zagranicy m.in. RPC Bramlage Division, Jokey Plastik czy Metsa Bord. Targi Packaging Innovations odbędą się w dniach 17-18 kwietnia 2018 roku w EXPO XXI Warszawa.
Przykuwające wzrok
Powinny przykuwać wzrok i pobudzać wyobraźnię – to właśnie na wygląd i ciekawą formę opakowań projektanci kładą szczególny nacisk. Design opakowań często decyduje o tym, czy klient kupi dany produkt, czy też wybierze z półki coś, co bardziej zwróci jego uwagę. Na Targach Packaging Innovations Wystawcy zaprezentują technologiczne i wzornicze trendy. Firma Multifol Sp. z o.o. pokaże lakierowanie holograficzne – jest to innowacyjna metoda polegająca na odciśnięciu lakieru UV przez specjalną folię holograficzną. Dzięki niej opakowanie wygląda wyjątkowo luksusowo. Drukarnia S-druk zaprezentuje natomiast technologie uzyskiwania wybiórczego efektu opalizującego w technologii offsetowej UV
w jednym procesie technologicznym. Ta wyjątkowa technologia do tej pory nie była jeszcze stosowana na świecie!
Naturalne
Panujący w wielu sektorach gospodarki eko-trend widoczny jest również w branży opakowań. W ramach jednej z 7 stref tematycznych na Targach Packaging Innovations – strefy EKOPACK Wystawcy zaprezentują m. in. opakowania poddawane recyklingowi. Nie zabraknie także opakowań wykonywanych z naturalnych surowców – firma Polpak Packaging zaprezentuje opakowania
i zamknięcia z elementami naturalnego drewna.
Podczas Targów będzie można również posłuchać o systemie SENS wprowadzanym na opakowaniach produktów marki Carrefour. Barbara Kowalska z Carrefour Polska opowie o systemie znakowania, która ułatwia konsumentom wybór produktów, dopasowanych do zdrowej i zbilansowanej diety.
Inteligentne
Wystawcy Targów Packaging Innovations zaskoczą swoich gości technologicznymi rozwiązaniami. Firma PC Print zaprezentuje TRUSTCONCEPT® – czyli połączenie elementów optycznych
z mobilnym dostępem do danych. Dzięki połączeniu technologii TRUSTSEAL® i oprogramowania TRUSTCODE® produkt wyróżni się na tle innych. Co więcej, dzięki zastosowaniu tej metody klient ma pewność, że kupowany przez niego produkt jest oryginalny.
Interesujące
Podczas 10. edycji Targów Packaging Innovations z pewnością nie zabraknie interesujących usług
i produktów kierowanych do kilkunastu sektorów gospodarki. Jednak także merytoryczna strona targów to powód, dla którego warto odwiedzić tegoroczną odsłonę wystawy. Wykłady
w 2 strefach workShops prowadzone bezpośrednio na halach wystawienniczych oraz
branżowe konferencje tworzą wyjątkowo bogaty program towarzyszący. Zapraszamy na przegląd rynku ciekawych i oryginalnych opakowań w dniach 17-18 kwietnia 2018 roku, do EXPO XXI Warszawa.
Elektroniczne wejściówki są do odebrania po bezpłatnej rejestracji uczestnictwa online, na stronie targów.
Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl
Atrakcyjne, naturalne i inteligentne – połączenie wydaje się być idealne? Na 10. Międzynarodowych Targach Opakowań Packaging Innovations te elementy splotą się w całość, a wszystko za sprawą interesujących wykładów, konferencji i prezentacji trendów w branży opakowań. Program towarzyszący jubileuszowej edycji targów zapowiada się bardzo ciekawie – eksperci zaprezentują liczne case studies. Nie zabraknie także nowości produktowych, które zaprezentuje ponad 200 Wystawców z kraju
i z zagranicy m.in. RPC Bramlage Division, Jokey Plastik czy Metsa Bord. Targi Packaging Innovations odbędą się w dniach 17-18 kwietnia 2018 roku w EXPO XXI Warszawa.
Przykuwające wzrok
Powinny przykuwać wzrok i pobudzać wyobraźnię – to właśnie na wygląd i ciekawą formę opakowań projektanci kładą szczególny nacisk. Design opakowań często decyduje o tym, czy klient kupi dany produkt, czy też wybierze z półki coś, co bardziej zwróci jego uwagę. Na Targach Packaging Innovations Wystawcy zaprezentują technologiczne i wzornicze trendy. Firma Multifol Sp. z o.o. pokaże lakierowanie holograficzne – jest to innowacyjna metoda polegająca na odciśnięciu lakieru UV przez specjalną folię holograficzną. Dzięki niej opakowanie wygląda wyjątkowo luksusowo. Drukarnia S-druk zaprezentuje natomiast technologie uzyskiwania wybiórczego efektu opalizującego w technologii offsetowej UV
w jednym procesie technologicznym. Ta wyjątkowa technologia do tej pory nie była jeszcze stosowana na świecie!
Naturalne
Panujący w wielu sektorach gospodarki eko-trend widoczny jest również w branży opakowań. W ramach jednej z 7 stref tematycznych na Targach Packaging Innovations – strefy EKOPACK Wystawcy zaprezentują m. in. opakowania poddawane recyklingowi. Nie zabraknie także opakowań wykonywanych z naturalnych surowców – firma Polpak Packaging zaprezentuje opakowania
i zamknięcia z elementami naturalnego drewna.
Podczas Targów będzie można również posłuchać o systemie SENS wprowadzanym na opakowaniach produktów marki Carrefour. Barbara Kowalska z Carrefour Polska opowie o systemie znakowania, która ułatwia konsumentom wybór produktów, dopasowanych do zdrowej i zbilansowanej diety.
Inteligentne
Wystawcy Targów Packaging Innovations zaskoczą swoich gości technologicznymi rozwiązaniami. Firma PC Print zaprezentuje TRUSTCONCEPT® – czyli połączenie elementów optycznych
z mobilnym dostępem do danych. Dzięki połączeniu technologii TRUSTSEAL® i oprogramowania TRUSTCODE® produkt wyróżni się na tle innych. Co więcej, dzięki zastosowaniu tej metody klient ma pewność, że kupowany przez niego produkt jest oryginalny.
Interesujące
Podczas 10. edycji Targów Packaging Innovations z pewnością nie zabraknie interesujących usług
i produktów kierowanych do kilkunastu sektorów gospodarki. Jednak także merytoryczna strona targów to powód, dla którego warto odwiedzić tegoroczną odsłonę wystawy. Wykłady
w 2 strefach workShops prowadzone bezpośrednio na halach wystawienniczych oraz
branżowe konferencje tworzą wyjątkowo bogaty program towarzyszący. Zapraszamy na przegląd rynku ciekawych i oryginalnych opakowań w dniach 17-18 kwietnia 2018 roku, do EXPO XXI Warszawa.
Elektroniczne wejściówki są do odebrania po bezpłatnej rejestracji uczestnictwa online, na stronie targów.
Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl
Przepis na perfekcyjne opakowanie na Targach Packaging Innovations
Bezpieczne, funkcjonalne, ale i nowoczesne oraz designerskie. Każda branża inaczej wyobraża sobie idealne opakowanie. Jednak gdzie znaleźć to, które spełni wszystkie wymogi i oczekiwania?
Na 10. Międzynarodowych Targach Opakowań – Packaging Innovations każdy znajdzie opakowanie dla siebie. Ponad 200 międzynarodowych Wystawców, technologiczne nowości, 7 stref tematycznych, merytoryczne wykłady – na Targach Packaging Innovations (17-18 kwietnia, Centrum EXPO XXI Warszawa) spotka się branża opakowań. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Innovations&Technolgies.
Innowacyjnie i technologicznie
Opakowanie dla każdej gałęzi gospodarki musi spełniać inne wymogi. To kierowane do branży spożywczej powinno zapewić jak najdłuższą świeżość żywności. Opakowania dla logistyki ma chronić przesyłane towary. Produkty kierowane do branży kosmetycznej powinny zaś pięknie prezentować się na sklepowych półkach. W odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby rynku na Targach Packaging Innovations Wystawcy zaprezentują opakowania w 7 strefach tematycznych: LUXPACK, SAFETYPACK, EKOPACK, CO-PACKAGING, LABELLING, PRINTING oraz LOGISPACK. Ostatnia z nich zostanie w tym roku rozwinięta, a najbliższa edycja targów odbędzie się pod hasłem nie tylko innowacji, ale także technologii.
Przepis na sukces
Odważne pomysły i nowe technologie – to właśnie dzięki nim branża opakowań może się rozwijać.
O tych najciekawszych opowiedzą uznani eksperci w ramach seminariów workShops. Wykłady prowadzone corocznie w ramach Targów Packaging Innovations chętnie odwiedzają Zwiedzający chcący poznać nowości z zakresu pakowania i brand marketingu. Fachowcy podzielą się ze słuchaczami branżowym „know how” na osiągniecie sukcesu.
Strefa pomysłów
Strefa Studenta jest miejscem dla osób, które potrafią przenieść pomysł do rzeczywistości. Mowa
o konkursie dla młodych projektantów opakowań, którzy podczas Targów Packaging Innovations rywalizują o zwycięstwo i przepustkę do międzynarodowej kariery. Jakie projekty zachwycą jury w tym roku? Podczas Targów Packaging Innovations odbędzie się finał konkursu.
Na poziomie
Światowy poziom, technologiczne innowacje, międzynarodowi wystawcy i specjalistyczne wykłady – tak scharakteryzować można Targi Packaging Innovations. W kwietniu wystawa odbędzie się już po raz dziesiąty, a co z tej okazji przygotują Organizatorzy? Bez zadęcia, ze smakiem i z głową – takie powinno być perfekcyjne opakowanie i taka też będzie jubileuszowa edycja Targów Packaging Innovations. Targi istnieją dzięki Wystawcom, którzy prezentują na nich bogatą ofertę, a także gościom, którzy odwiedzając wystawę wiedzą, że znajdą dokładnie to czego potrzebują. To właśnie dla nich przygotowujemy jubileuszową edycję wydarzenia. Szczegóły poznają Państwo podczas Targów, ale gwarantuję, że zbliżająca się 10. odsłona Packaging Innovations będzie wyjątkowa – komentowała Ewa Woch – Wiceprezes Targów w Krakowie – Organizatora 10. Międzynarodowych Targów Opakowań – Packaging Innovations 2018. Zapraszamy do udziału w święcie opakowań 17-18 kwietnia 2018 r.
w Centrum EXPO XXI Warszawa.
www.packaginginnovations.pl
Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl
Organizator: Targi w Krakowie Sp. z o. o. Data i miejsce targów: 17-18 kwietnia 2018 r., Centrum EXPO XXI Warszawa Kontakt: Marta Leszczyńska, e-mail: [email protected], tel.: +48 651 95 26 |
KAŻDE opakowanie ma znaczenie
Targi Packaging Innovations w zaskakującej technologicznej odsłonie
10. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations 2018 w EXPO XXI Warszawa
Zbliżająca się 10. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations z pewnością zobowiązuje. Czym organizatorzy zaskoczą swoich gości? Nowoczesne, przykuwające wzrok, designerskie; opakowań nagradzanych w największych i najważniejszych światowych konkursach designu na Targach Packaging Innovations 2018 z pewnością nie zabraknie. Ale opakowania to nie tylko wysublimowany design i niepowtarzalny charakter. Opakowania bowiem pełnią przede wszystkim rolę użytkową i ochronną. W świecie rozwijającego się e-commercu i ogromnego zapotrzebowania na opakowania w branży przemysłowej oraz spożywczej to właśnie opakowania logistyczne i technologiczne stanowią jeden z filarów branży opakowań. Podczas najbliżej edycji Targów strefa Logispack zostanie zatem powiększona. 10. odsłona wystawy - 17-18 kwietnia w EXPO XXI Warszawa - odbędzie się pod hasłem Packaging Innovations & Technology.
W prostocie siła
Opakowania logistyczne stanowią kluczowy element łańcucha dostaw między kupującym,
a sprzedawcą. Opakowanie na pierwszy rzut oka niepozorne - pudło z szarej tektury, czy drewniana paleta stały się aktualnie produktem niezwykle pożądanym przez wszelkiego rodzaju przedsiębiorców proponujących sprzedaż wysyłkową. Popyt na te produkty stał się większy niż kiedykolwiek wcześniej. Gdzie znaleźć firmy oferujące rozwiązania dostosowane do potrzeb sprzedaży wysyłkowej? Strefa opakowań logistycznych – Logispack to mocny punkt Targów Packaging Innovations. Międzynarodowi Wystawcy zaprezentują opakowania do transportu i wysyłki produktów w każdym kształcie i rozmiarze. Nowoczesne zaplecza produkcyjne, procedury jakości oraz atesty i certyfikaty opakowań stają naprzeciw wysokim wymogom produktowym. Elastyczne i indywidualne podejście do projektu oraz produkcja spersonalizowanych form opakowań to powody, dla których goście Targów Packaging Innovations znajdą dokładnie to, czego potrzebują.
Design i technologia w jednym
Innowacyjne podejście nie tylko do designu, ale także technologii opakowań to cel przyświecający zarówno Wystawcom jak i organizatorom największej tego typu wystawie
w Europie Centralnej. Na Targach Packaging Innovations nie zabraknie zatem rozwiązań opakowaniowych dla sektora produkcyjnego. Wystawcy zaprezentują między innymi opakowania dla farmacji i chemii przemysłowej, jak i branży magazynowej oraz logistycznej. Przedstawiciele sektora spożywczego znajdą natomiast zaawansowane technologicznie propozycje służące do pakowania i transportu żywności. Rozwinięcie strefy opakowań dla przemysłu i logistyki sprawi, że najbliższa edycja Targów odbędzie się pod hasłem nie tylko innowacji, ale też technologii.
Bez wątpienia najlepszym miejscem do posłuchania o innowacjach w zarówno w zakresie designu i technologii jest strefa prezentacji workShops. Wykłady będą dostępne dla wszystkich Zwiedzających Targów Packaging Innovations. Uznani eksperci z branży opakowań opowiedzą o najnowszych i najbardziej efektywnych rozwiązaniach z zakresu bradmarketignu. Nie zabraknie także case studies i innowacji z zakresu technologii pakowania.
Tu trzeba być
Dla firm chcących zaprezentować swoje produkty i usługi Targi Packaging to miejsce, gdzie należy się pojawiać. Lokalizacja w środkowej Europie i nieposzlakowana opinia lidera branży opakowań to dla Wwystawców gwarancja zaprezentowania swojej oferty Zwiedzającym zarówno z centralnej jak i wschodniej Europy. To właśnie w tej części kontynentu zapotrzebowanie na produkty dostarczane przez branżę opakowań dynamicznie rośnie. Nie dziwi więc fakt, że na Targach Packaging Innovations swoją ofertę prezentują Wystawcy
z całego świata tacy jak DS Smith, czy Metsä Board. Dla Zwiedzających Targi to z kolei możliwość zapoznania się z ofertą ponad 200 międzynarodowych firm. Z tego powodu Targi każdego roku odwiedza ponad 5200 specjalistów i osób decyzyjnych, którzy reprezentują kilkanaście branż. Do zobaczenia 17-18 kwietnia w EXPO XXI Warszawa na Targach Packaging Innovations.
Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl
Organizator: Targi w Krakowie Sp. z o. o. Data i miejsce targów: 17-18 kwietnia 2018 r., Centrum EXPO XXI Warszawa Kontakt: Marta Leszczyńska, e-mail: [email protected], tel.: +48 651 95 26 |
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations - strzał w
dziesiątkę!
Opakowania przybierają przeróżne kształty, emitują zapachy, pełnią funkcje ochronne. Sok z mango, opakowany w papierowy karton w kształcie tego owocu? Flakon perfum, zmieniający kolor pod wpływem natężenia światła? Dla producentów opakowań i etykiet nie ma dziś żadnych technologicznych ograniczeń. Branża rozwija się niezwykle dynamicznie, a bez wątpienia swój ważny udział mają w tym Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations w Warszawie. W ciągu dekady odwiedziło je 30 tys. specjalistów z 27 krajów, którzy byli świadkami 500 branżowych innowacji. Nic dziwnego, że stały się najważniejszym spotkaniem producentów opakowań i etykiet w Europie Środkowej i Wschodniej. 10-ta, jubileuszowa edycja Targów odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2018 r. w EXPO XXI Warszawa.
Dekada rozwoju
Międzynarodowe Targi Packaging Innovations w Warszawie na stałe wpisały się
w kalendarz imprez branżowych w dziedzinie opakowań i etykiet. Zainteresowanie nimi nieustannie rośnie, o czym najlepiej świadczą liczby. W 2009 roku w pierwszej odsłonie tego wydarzenia wzięło udział 69 Wystawców. Z każdym kolejnym rokiem lista firm prezentujących swoją ofertę się wydłużała. Dziś jest ich trzykrotnie więcej w stosunku do premierowej edycji! Łącznie we wszystkich dotychczasowych wzięło udział ponad 1100 Wystawców, a pokazywane przez nich innowacyjne rozwiązania zobaczyło około 30 000 specjalistów z 27 krajów z całego świata. Podczas wielogodzinnych branżowych warsztatów eksperci zaprezentowali prawie 500 innowacji, a powierzchnia wystawiennicza Targów urosła do ponad 10 000 m2! Zapotrzebowanie na opakowania i etykiety ciągle rośnie, dlatego należy się spodziewać, że m.in. za sprawą Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations przełamane zostaną kolejne bariery technologiczne, które jeszcze bardzie rozwiną i uatrakcyjnią branżę opakowań. Proces kreacji i promocji nowego produktu jest możliwy tylko wtedy, gdy swoje siły połączą: wizjonerzy-projektanci, producenci, przedsiębiorcy, na odbiorcach kończąc. Dlatego Organizatorzy, chcąc sprostać oczekiwaniom Zwiedzających, na bieżąco monitorują nowe trendy i zgodnie z nimi przygotowują bardzo atrakcyjny program towarzyszący.
Stałe punkty programu
Należy pamiętać, że Targi Packaging Innovations to nie tylko możliwość wymiany doświadczeń i spotkanie specjalistów z branży. Stałym i niezwykle ważnym elementem programu jest konkurs „Strefa Studenta”. Dedykowany młodym, zdolnym i kreatywnym projektantom po raz siódmy otworzy przed nimi szeroką gamę możliwości: przede wszystkim zaistnienia w branży oraz zdobycia cennych kontaktów biznesowych i… pierwszych zleceń. Nie zabraknie również specjalnej strefy workShops, gdzie teoretycy i praktycy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z uczestnikami Targów. To także miejsce, gdzie premierę będą miały nowe, rewolucyjne pomysły.
Ogranicza nas tylko wyobraźnia…
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations wciąż ewoluują, a ich Organizatorzy z roku na rok stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej. 10-ta, jubileuszowa edycja zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wciąż bowiem w branży jest wiele do odkrycia, z czego doskonale zdają sobie sprawę przedsiębiorcy z sektora opakowań i etykiet. Z pewnością Zwiedzający będą zaskoczeni innowacyjnością prezentowanych produktów i rozwiązań technologicznych. Arystoteles mawiał, że „pięknem jest to, co samo przez się jest godne wyboru”. Dziś coraz częściej opakowanie stanowi wartość samą w sobie i staje się niejako produktem. Zmieniają się gusta oraz preferencje zakupowe, a design i użyteczność opakowań muszą nadążyć za wymaganiami Klientów. Idealnym polem do dyskusji, wymiany doświadczeń i prezentacji opakowań XXI wieku są właśnie Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations.
Do zobaczenia w EXPO XXI Warszawa w dniach 17-18 kwietnia 2018 r.!
Dekada rozwoju
Międzynarodowe Targi Packaging Innovations w Warszawie na stałe wpisały się
w kalendarz imprez branżowych w dziedzinie opakowań i etykiet. Zainteresowanie nimi nieustannie rośnie, o czym najlepiej świadczą liczby. W 2009 roku w pierwszej odsłonie tego wydarzenia wzięło udział 69 Wystawców. Z każdym kolejnym rokiem lista firm prezentujących swoją ofertę się wydłużała. Dziś jest ich trzykrotnie więcej w stosunku do premierowej edycji! Łącznie we wszystkich dotychczasowych wzięło udział ponad 1100 Wystawców, a pokazywane przez nich innowacyjne rozwiązania zobaczyło około 30 000 specjalistów z 27 krajów z całego świata. Podczas wielogodzinnych branżowych warsztatów eksperci zaprezentowali prawie 500 innowacji, a powierzchnia wystawiennicza Targów urosła do ponad 10 000 m2! Zapotrzebowanie na opakowania i etykiety ciągle rośnie, dlatego należy się spodziewać, że m.in. za sprawą Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations przełamane zostaną kolejne bariery technologiczne, które jeszcze bardzie rozwiną i uatrakcyjnią branżę opakowań. Proces kreacji i promocji nowego produktu jest możliwy tylko wtedy, gdy swoje siły połączą: wizjonerzy-projektanci, producenci, przedsiębiorcy, na odbiorcach kończąc. Dlatego Organizatorzy, chcąc sprostać oczekiwaniom Zwiedzających, na bieżąco monitorują nowe trendy i zgodnie z nimi przygotowują bardzo atrakcyjny program towarzyszący.
Stałe punkty programu
Należy pamiętać, że Targi Packaging Innovations to nie tylko możliwość wymiany doświadczeń i spotkanie specjalistów z branży. Stałym i niezwykle ważnym elementem programu jest konkurs „Strefa Studenta”. Dedykowany młodym, zdolnym i kreatywnym projektantom po raz siódmy otworzy przed nimi szeroką gamę możliwości: przede wszystkim zaistnienia w branży oraz zdobycia cennych kontaktów biznesowych i… pierwszych zleceń. Nie zabraknie również specjalnej strefy workShops, gdzie teoretycy i praktycy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z uczestnikami Targów. To także miejsce, gdzie premierę będą miały nowe, rewolucyjne pomysły.
Ogranicza nas tylko wyobraźnia…
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations wciąż ewoluują, a ich Organizatorzy z roku na rok stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej. 10-ta, jubileuszowa edycja zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wciąż bowiem w branży jest wiele do odkrycia, z czego doskonale zdają sobie sprawę przedsiębiorcy z sektora opakowań i etykiet. Z pewnością Zwiedzający będą zaskoczeni innowacyjnością prezentowanych produktów i rozwiązań technologicznych. Arystoteles mawiał, że „pięknem jest to, co samo przez się jest godne wyboru”. Dziś coraz częściej opakowanie stanowi wartość samą w sobie i staje się niejako produktem. Zmieniają się gusta oraz preferencje zakupowe, a design i użyteczność opakowań muszą nadążyć za wymaganiami Klientów. Idealnym polem do dyskusji, wymiany doświadczeń i prezentacji opakowań XXI wieku są właśnie Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations.
Do zobaczenia w EXPO XXI Warszawa w dniach 17-18 kwietnia 2018 r.!
10-ta, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations,
17-18 kwietnia 2018 r. w EXPO XXI Warszawa Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl Organizator: Targi w Krakowie Sp. z o.o. www.targi.krakow.pl |