Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca magazynu „Świat DRUKU”, zaprasza 4 września br. w godz. 11.00–14.30 do sali konferencyjnej nr 1 w hali F Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie na panel „Perspektywy i wyzwania dla branży poligraficznej”, który odbdzie się w ramach Print Innovation Conference podczas targów Warsaw Print-Tech Expo.
PROGRAM 11:00–11:05 Otwarcie konferencji i powitanie gości Jolanta Ziemniak-Ronke, „Świat DRUKU” – Polski Drukarz, Dariusz Drąg, Warsaw Print-Tech Expo – PTAK Warsaw Expo 11:05–11:10 Wprowadzenie Rafał Kłąb, „Świat DRUKU” – Polski Drukarz 11:10–11:40 Automatyzacja, robotyzacja, zrównoważony rozwój – trendy drupa 2024 Jacek Hamerliński, COBRPP 11:40–12:10 Cyfryzacja i automatyzacja – kosztowna fanaberia czy sposób na zwiększenie rentowności przedsiębiorstwa? Aleksandra Szaforska, Maciej Goderski, Cicero Stapro Group 12:10–12:40 AI w poligrafii. Nowości w implementacjach software Łukasz Szymański, Digiprint 12:40–13:10 Odpowiedź branży etykiet i opakowań na obowiązujące zasady ekoprojektowania Justyna Kierzkowska – Grzyb, Aniflex 13:10–13:30 Charakterystyka branży LFP – trendy i możliwości rozwoju Paweł Kujawa, API.PL 13:30–13:50 Zrównoważony druk na tekstyliach Tomasz Kuciński, Epson 13:50–14:10 Nadchodzące zmiany w znakowaniu opakowań zgodnie z normami GS1. Co czeka rynek i jak się do tego przygotować? Arkadiusz Jędrzejczyk, Druk Serwis 24 14:10–14:25 Q&A 14:25 –14:30 Zakończenie konferencji Rafał Kłąb, „Świat DRUKU” – Polski Drukarz Więcej informacji o targach: www.warsawprinttech.com. Do zobaczenia!
0 Komentarze
Konsumenci są coraz bardziej świadomi, że ich wybory zakupowe wpływają na środowisko naturalne. Jednym z najważniejszych elementów informujących kupującego są odpowiednie oznaczenia na opakowaniach. Tym chętniej sięgają po produkty i opakowania z certyfikatami, co może stać się istotną przewagą konkurencyjną W przypadku tych wykonanych z drewna czy papieru jednym z najważniejszych systemów certyfikacji jest FSC®.
Już za tydzień, 28 sierpnia o godz. 13:00, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu webinariów Polskiej Izby Opakowań pt. „Korzyści z certyfikacji FSC®/PEFC dla producentów opakowań” Podczas wystąpienia naszego eksperta, Piotra Sroczyńskiego, audytora i specjalisty ds. certyfikacji w firmie DNV, dowiemy się m.in.: jaką przewagę rynkową daje certyfikacja, na co zwrócić uwagę przy znakowaniu oraz jak prawidłowo i efektywnie korzystać ze znaku FSC®. Webinar jest przeznaczony dla osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie systemów kontroli pochodzenia produktu, a także dla osób, które wdrażają systemy jak i również specjalistów z zakresu zaopatrzenia, odpowiedzialnych za budowanie wizerunku firm i rozwoju nowych produktów. W dniach 5-7 września w PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się druga edycja targów Print Tech Expo. Warsaw Print-Tech Expo to wydarzenie, gdzie liderzy branży zaprezentują najnowsze technologie druku i innowacyjne rozwiązania w poligrafii.
Podczas wydarzenia zapraszamy na stoisko Izby (nr F5.43A), na którym swoją ofertę zaprezentuje również firma członkowska Druk Serwis 24. Będzie można również zapoznać się z materiałami innych firm zrzeszonych w Izbie oraz otrzymać najnowsze wydanie katalogu „Firmy opakowaniowe w Polsce”. Swoje stoisko na targach będzie również miało czasopismo Świat Druku (nr F1.52A), które w drugim dniu wydarzenia zorganizuje konferencję „Perspektywy i wyzwania dla branży poligraficznej”. Więcej o konferencji piszemy w artykule: O innowacjach w poligrafii. Jednym z prelegentów będzie Arkadiusz Jędrzejczyk z prezentacją „Nadchodzące zmiany w znakowaniu opakowań zgodnie z normami GS1. Co czeka rynek i jak się do tego przygotować?” Udział w konferencjach umożliwia uczestnikom aktualizację wiedzy, zdobycie nowych umiejętności oraz poznanie najnowszych trendów w poligrafii. Firmom członkowskim przypominamy, że wyłożenie literatury firmowej na stoisku Izby jest dla członków PIO bezpłatne. Warunkiem jest dostarczenie materiałów na stoisko w czasie wydarzenia lub odpowiednio wcześniej do biura Izby. Więcej o targach na stronie: https://warsawprinttech.com/ Jesteśmy polskim producentem innowacyjnych opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością, które są wykonane z ekologicznych włókien celulozowych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo talerze, tacki, menuboxy i lunchboxy, które idealne sprawdzą się do gorących i zimnych potraw. Nasze produkty są biodegradowalne i kompostowalne oraz wolne od opłat wynikających z dyrektywy SUP, stanowią doskonałą alternatywę dla powszechnie stosowanego styropianu i plastiku. Główną misją firmy jest dbałość o środowisko naturalne oraz zdrowie i komfort naszych klientów. W dalszym ciągu rozwijamy działalność, kładąc nacisk na innowacyjność i zrównoważony rozwój. Współpracujemy z wiodącymi ośrodkami badawczymi i technologicznymi, aby nasze produkty były nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również odpowiadały na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy nieustannie pracują nad doskonaleniem procesów produkcyjnych i poszerzaniem oferty o nowe, innowacyjne rozwiązania. Dążymy do tego, aby nasze opakowania cateringowe były synonimem jakości, funkcjonalności i ekologicznej odpowiedzialności. Zapraszamy na oficjalną stronę firmy: https://xylomatrix.eu/ Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem produktów firmy
W dniu 16 lipca 2024 roku, w Dzienniku Ustaw, zostało ogłoszone rozporządzenie Minister Klimatu i Środowiska z dnia 8 lipca 2024 r. w sprawie wysokości kaucji dla poszczególnych rodzajów opakowań objętych systemem kaucyjnym (Dz.U. 2024 poz. 1046). Zgodnie z rozporządzeniem, za butelki z tworzyw sztucznych oraz metalowe puszki kaucja wyniesie 50 groszy, natomiast za butelki szklane – 1 złoty. System nie obejmie na razie opakowań po produktach mlecznych. Rozporządzenie odnosi się do zeszłorocznej ustawy o systemie kaucyjnym (ustawa o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw – Dz. U 2023 poz. 1852). Wejście systemu kaucyjnego w Polsce zaplanowano na styczeń 2025 roku.
Webinar "Sygnaliści w akcji w Twojej firmie - praktyczne porady i wskazówki dla przedsiębiorców"17/7/2024 Zatrudniasz co najmniej 50 osób w swojej organizacji? Jeśli tak, to masz obowiązek wdrożenia przepisów ustawy o ochronie sygnalistów. Nie wiesz od czego zacząć? Nasz webinar jest właśnie dla Ciebie! W dniu 30 lipca 2024 zapraszamy na webinar dedykowany Przedsiębiorcom, który pomoże zrozumieć rolę sygnalistów w firmie oraz z którego dowiesz się, jak skutecznie wprowadzić regulacje wspierające działania sygnalistów. Co ważne, przepisy wchodzą w życie już 25 września 2024 roku. Podczas webinaru przedstawimy:
Webinar poprowadzi ekspertka: dr Alicja Sytek Alicja Sytek – doktor nauk prawnych, właściciel Centrum Prawa i Technologii. Od ponad 10 lat specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców w szczególności prawie nowych technologii, ochrony danych osobowych, prawem zamówień publicznych, prawem własności intelektualnej i prawem pracy. Jest autorką i współautorką publikacji naukowych w w/w zakresie. Ponadto zasiada w Radzie Nadzorczej oraz jest Prokurentem w spółkach IT oraz sharingu pojazdów. Z podmiotami z którymi współpracuje pełni także rolę Inspektora Ochrony Danych w branży marketingu i PR, medycznej, nowych technologii Posiada także doświadczenie w implementacji prawnej Compliance oraz wymogów wynikających z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa dla podmiotu z branży lotniczej. Zapraszamy do rejestracji przez poniższy formularz Zapisując się wyrażasz zgodę na dodanie Twojego adresu e-mail do bazy mailingowej newslettera Polskiej Izby Opakowań
Firma AM2 Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Agnieszka Mataśka oferuje klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie opakowań kartonowych. Klienci otrzymują wyczerpujące wsparcie począwszy od zaprojektowania, dostosowania, testowania, aż po wdrożenie opakowania do produkcji. Wykonują prototypy opakowań. Wyróżniają się wśród firm z branży między innymi wysoką jakością dostarczanych opakowań, serwisem i terminowością. Ustawicznie uczą się i rozwijają by spełniać oczekiwania klientów, czego potwierdzeniem są certyfikaty i nagrody. Pracują zgodnie z międzynarodowym systemem zarządzania jakością ISO 9001 i ISO 14001. Dysponują nowoczesnym parkiem maszynowy oraz wykwalifikowanym zespołem pracowników, co pozwala na wykonanie każdego opakowania na życzenie klienta. Opakowania tekturowe są w 100% biodegradowalne w środowisku i powstają z materiału z recyklingu. Firma posiada bardzo bogatą ofertę produktów, którą trudno zamknąć w kilku przykładach: - pudełka klapowe i fasonowe, - opakowania zbiorcze i jednostkowe, - opakowania wysyłkowe, przemysłowe, - opakowania teleskopowe, - obwoluty i tacki, - opakowania z nadrukiem i bez nadruku, - wyposażenie do pudeł (przekładki, kratownice, narożniki), - wkłady wypełniające i specjalistyczne do opakowań, w tym pianki, worki foliowe, - opakowania kaszerowane, - opakowania regałowe, pojemniki na regały, - sety (paleta, pudło, wyposażenie), - opakowania wg indywidualnych potrzeb klienta, - palety drewniane, w tym nietypowe. Witamy wśród firm członkowskich Polskiej Izby Opakowań portal branżowy FoodFakty.
FoodFakty to szeroko zakrojony projekt, którego bazą jest profesjonalny portal informacyjny wraz z uzupełniającymi narzędziami jak newslettery, raporty, bazy danych. Zapewniają „zabieganej” kadrze managerskiej możliwość szybkiego i syntetycznego zapoznania się z najważniejszymi trendami rynkowymi, zmianami w prawie i nowymi technologiami dla jakości i bezpieczeństwa poprzez portal, e-mail, komórkę i media społecznościowe. Koncentrują się na zagadnieniach wspierających rozwój szeroko pojętej jakości i bezpieczeństwa żywności. FoodFakty docierają do dziesiątek tysięcy menedżerów firm spożywczych, działów jakości firm handlowych, handlowców i przedstawicieli technicznych dostawców dla branży, osób które podejmują ważne decyzje o zakupach w swoich organizacjach. Ich czytelnicy to kierownicy działów jakości, laboratoriów, pełnomocnicy do spraw jakości, dyrektorzy jakości, R&D, marketingu, technolodzy, wyższa kadra managerska. Zapraszamy na oficjalny portal branżowy FoodFakty: https://foodfakty.pl/ Zapis do newslettera: https://foodfakty.pl/newsletter Przygotowaliśmy dla Państwa cztery pakiety sponsorskie, spośród których każda zainteresowana firma znajdzie te, które spełnią jej oczekiwania. Współpraca z nami, to doskonała okazja dla firm i organizacji do zwiększenia swojej widoczności, wzmocnienia marki oraz nawiązania kontaktów z nowymi klientami. Nasze pakiety sponsorskie zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał promocyjny i zapewnić naszym partnerom realne korzyści. Dostępne pakiety:
Jeżeli są Państwo zainteresowani szczegółowymi informacjami na temat naszych pakietów sponsorskich lub chcą omówić indywidualne warunki współpracy, prosimy o kontakt mailowo: [email protected], [email protected] Zapraszamy! Książek na temat biotworzyw napisano wiele. Kłopotem jest to, że niektóre są drogie, inne natomiast traktują ten temat bardzo specjalistycznie, część zaś omawia jedynie konkretne zagadnienia z tej dziedziny. Z inicjatywy Wojciecha Pawlikowskiego, została wydana polskojęzyczna wersja publikacji „Biotworzywa: podstawy, aplikacje, rynki.” Tak o książce i jej wydaniu mówi sam Wojciech Pawlikowski: Na przestrzeni lat dokładnie przyglądałem się rynkowi wydawnictw branżowych poświęconych biotworzywom i finalnie tylko jedna pozycja odpowiada moim zdaniem na oczekiwania współczesnego czytelnika. Jest to anglojęzyczna pozycja zatytułowana „Biotworzywa: podstawy, aplikacje, rynki.” Po kilku latach starań uzyskałem zgodę autora na publikację wersji polskojęzycznej. Rynek biotworzyw w Polsce osiąga dynamikę, jaka cechowała rynek krajów Europy Zachodniej mniej więcej dwie dekady temu. Biorąc pod uwagę ciągłe wzrosty produkcji w innych krajach, należy spodziewać się jeszcze szybszych wzrostów produkcji w Polsce wynikających również z kompensowania różnic między poszczególnymi krajami. Aby to zrealizować, potrzebni są specjaliści w nowej dziedzinie, jaką jest produkcja, wykorzystanie oraz utylizacja wyrobów z biotworzyw. Istnieje potrzeba dostarczenia łatwo przyswajalnej wiedzy w postaci szkoleń i literatury. Prawdopodobnie nie będzie lepszego momentu na ukazanie się napisanej przystępnym językiem, finansowo dostępnej oraz poręcznej publikacji, która ma szansę trafić tak do specjalistów w branży, jak i decydentów w sieciach handlowych oraz ekologów czy samorządów. Jak wspomniałem, taka okazja prawdopodobnie nigdy się już nie powtórzy, gdyż rynek biotworzyw rozwija się teraz i tempo tego rozwoju wzrasta. Trudno bowiem wsiąść do rozpędzonego pociągu, lub też zostać zauważonym w pociągu, który już niesie pasażerów, którzy wsiedli na wcześniejszych stacjach. Dlaczego to piszę? W Polsce wydano już kilkadziesiąt certyfikatów dla biotworzyw, próby bądź zainteresowanie nimi wykazało kilkaset firm. Nie przegap szansy, aby stać się ekspertem w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie biotworzyw! Zapoznaj się z polskojęzyczną wersją „Biotworzywa: podstawy, aplikacje, rynki” i zyskaj przewagę na rynku już dziś. Książka: biotworzywa, podstawy, zastosowania, rynki. Autor: Dr inż. Michael Thielen, Wydawca Bioplastics Magazine O książce: https://www.bioplasticsmagazine.com/en/books/bioplastics.php Książka jest do zakupienia w cenie regularnej na stronie www.imgreen.pl lub z rabatem dla Członków Izby pozostawiając dane kontaktowe w biurze Izby. Wojciech Pawlikowski jest specjalistą z zakresu opakowań i biopolimerów, wieloletnim członkiem Rady Polskiej Izby Opakowań (firma Noweko), a obecnie przedstawicielem firmy Biopolimer.pl - członka PIO. |
Szukaj w Aktualnościach
Archiwum
Sierpień 2024
|