Zespół designerów firmy Coffee Service, z własnej inicjatywy rezygnując z honorarium opracował 13 propozycji jubileuszowego logotypu Polskiej Izby Opakowań. Rada Izby na posiedzeniu w dniu 28 listopada wybrała spośród zgłoszonych projektów logotyp, który będzie wykorzystywany w jubileuszowym, 25-tym roku działalności Izby w okolicznościowych materiałach: informacyjnych, promocyjnych, marketingowych i innych. Prezentując zatwierdzone logo, Rada Izby skierowała podziękowanie jego autorom i kierownictwu Coffee Service. Ze swojej strony, zespół redakcyjny Biuletynu dołączając się do podziękowań oraz uwzględniając profesjonalizm autorów, zachęca do korzystania z usług zespołu designerów Coffee Service. W pełni na taką promocję zasługują.
0 Komentarze
Intralogistyka ma znaczący wpływ na całościowe koszty produkcyjne i sprawną realizację celów. Im więcej znamy nowinek, skutecznych rozwiązań i technologii, tym nasze procesy mogą stać się wydajniejsze. Po najświeższą wiedzę z tego zakresu zapraszamy do Szczecina – 21 listopada odbędzie się tu bezpłatna Konferencja Techniczna „Nowoczesne rozwiązania i systemy intralogistyczne w zakładach produkcyjnych”. Poprowadzą ją doświadczeni praktycy, którzy na co dzień zajmują się logistyką wewnątrzzakładową.
Tematyka szczecińskiej konferencji stanowić będzie doskonałą okazję do zapoznania się z nowościami technicznymi i produktami, które pojawiły się na rynku oraz z doświadczeniami firm, które usprawniały w ostatnim czasie procesy intralogistyczne i produkcyjne. W programie wydarzenia, oprócz kilkunastu prelekcji, ujęto także dwa specjalne warsztaty – pierwszy o optymalizacji przestrzeni magazynowej w sytuacji wzrostu zamówień bez generowania dodatkowej powierzchni i kosztów, a drugi – o praktycznej stronie robotyzacji logistyki wewnątrzmagazynowej. Efektywna formuła Podczas konferencji „Nowoczesne rozwiązania i systemy intralogistyczne w zakładach produkcyjnych” prelegentami i ekspertami będą osoby zajmujące się na co dzień intralogistyką, dzięki czemu rozmowy toczące się podczas wydarzenia i omówione rozwiązania mogą zostać przełożone na działania praktyczne. Sprzyja temu formuła Konferencji Technicznej łącząca cykl prelekcji z prezentacjami, warsztatami i stoiskami konsultacyjnymi. W programie m.in.
Grupa CANPACK, działająca w branży opakowań od ponad 25 lat, otwiera nowe inwestycje w Indiach i Rumunii, umacniając jednocześnie swoją pozycję na międzynarodowym rynku. Grupa CANPACK, globalny producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego, a także butelek i zamknięć koronowych, umacnia swoją międzynarodową pozycję. W ciągu tygodnia Grupa zainaugurowała greenfieldową fabrykę aluminiowych puszek napojowych w Nuh, w Indiach (26 października) oraz drugą linię produkcyjną w Bukareszcie (30 października). W ostatnich latach Grupa CANPACK konsekwentnie umacnia swoją pozycję na międzynarodowym rynku opakowań. Rosnący popyt na w pełni recyklowalne opakowania aluminiowe, a także prognozy wskazujące na znaczący potencjał wzrostu rynków w Indiach i Rumunii, wpłynęły na decyzję o rozszerzeniu działalności w tych krajach. Jest to również odpowiedź na potrzeby naszych globalnych klientów. Obie inwestycje nie tylko zwiększyły zdolności produkcyjne Grupy, ale także wzmocniły naszą pozycję na rynku opakowań napojowych w Europie i Azji. Decyzje o inwestycjach podjęliśmy mając na uwadze zrównoważony rozwój naszej firmy w perspektywie długoterminowej. –powiedział Herman Nicolaas Nusmeier, Prezes Zarządu CANPACK. Bezpłatne seminarium "Eksportuj do Wielkiej Brytanii - innowacyjność i design w opakowaniach"5/11/2018 Serdecznie zapraszamy do udziału w bepłatnym seminarium "Eksportuj do Wielkiej Brytanii - innowacyjność i design w opakowaniach" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Seminarium odbędzie się 21 listopada w Warszawie. Polska Izba Opakwoań jest patronem tego wydarzenia.
Pomimo niepewności związanej z Brexitem, rynek brytyjski nadal jest jednym z najważniejszych kierunków eksportowych dla polskiej gospodarki. Polskie produkty stają się coraz bardziej widoczne na półkach brytyjskich sklepów, a walory dobrej jakości w rozsądnej cenie są zauważane przez brytyjskich konsumentów. Jednak mimo przyjaznego klimatu biznesowego, różnice kulturowe i brak wiedzy o upodobaniach brytyjskich konsumentów powodują, że polscy eksporterzy nie do końca wykorzystują szanse, które ten rynek oferuje. Dotyczy to również przemysłu opakowaniowego, który w ostatnich czasach rozwija się bardzo intensywnie. Postęp w dziedzinie technologii żywności, biotechnologii, materiałoznawstwie, towaroznawstwie i technologii wpływa na potrzebę tworzenia nowych opakowań, które odpowiadałyby wymaganiom stawianym zarówno przez producentów, jak i konsumentów. Wszystkie te działania służą wzmocnieniu przewagi konkurencyjnej zarówno na rynku polskim, jak i rynkach międzynarodowych poprzez odpowiedni dobór narzędzi służących internacjonalizacji marek. Opakowanie jest wizytówką produktu – czego zatem szukają Brytyjczycy, gdy odwiedzają sklepy (czy może częściej robią zakupy w internecie)? Czy polskie wzornictwo w opakowaniach zdaje egzamin na rynku brytyjskim? Odpowiedzi na te pytania oferuje seminarium, podczas którego branżowi eksperci podzielą się swoimi obserwacjami. Udział w seminarium jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można przesyłać do 19 listopada 2018 r. na adres: [email protected] |
Szukaj w Aktualnościach
Archiwum
Sierpień 2024
|