Rynek opakowań i pakowania produktów w Polsce i na świecie
  • Strona główna
  • Izba
    • Wstąp do Izby
    • Lista członków Polskiej Izby Opakowań
    • Rzeczoznawca PIO
    • publikacje Izby >
      • Firmy opakowaniowe w Polsce - edycja 2024
      • Przemysł opakowaniowy wobec wyzwań rynku
      • Newsletter
  • Aktualności
  • Wydarzenia
  • Katalog firm
    • Giełda B2B >
      • Dodaj ofertę Giełdy B2B
    • opakowania >
      • Opakowania szklane
      • Opakowania z tworzyw sztucznych
      • Opakowania metalowe
      • Opakowania z papieru i tektury
    • Maszyny i urządzenia >
      • Maszyny do przetwórstwa spożywczego
    • Materiały, etykiety i poligrafia >
      • Znakowanie produktów
      • Etykiety i etykietowanie
    • Edukacja, wsparcie i rozwój >
      • Badania i certyfikacja
      • Recykling opakowań
  • Kontakt

Echa Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Opakowań

29/3/2019

0 Komentarze

 
W dniu 27 marca 2019 roku w siedzibie Polskiej Izby Opakowań odbyło się Walne Zgromadzenie Członków (WZC) z udziałem delegatów z 36 firm oraz kilkunastu zaproszonych gości.
W programie tegorocznego WZC, oprócz punktów dotyczących oceny działalności Izby w roku 2018 oraz przyjęcia budżetu i sformułowania zadań na rok 2019, delegaci dokonali wyboru władz Izby na VII kadencję (lata 2019-2022).
Delegaci zgodnie poparli kandydaturę prof. zw. dr hab. inż. Stanisława Tkaczyka na Prezesa Izby. Wybrali członków Rady Izby oraz Komisji Rewizyjnej.
Rok 2019 jest rokiem 25-lecia działalności Izby. Stąd też w trakcie obrad nawiązywano do dotychczasowego dorobku Izby, zaś w obradach uczestniczyli szczególnie zasłużeni dla Izby. Z okazji jubileuszu kilku osobom, których podpisy widnieją w akcie założycielskim Izby, wręczono tytuły Zasłużonych dla Polskiej Izby Opakowań. Warto podkreślić, iż osoby te nieprzerwanie od 25 lat aktywnie uczestniczą w działalności Izby.
Tytuły Zasłużonych dla Polskiej Izby Opakowań otrzymali:
  1. Paweł Adamski (TUBUS)
  2. Paweł Janiak (PACKSERVICE)
  3. Anna Kosmacz-Chodorowska (ILiM)
  4. Marcin Królak (AKPUD)
  5. Wojciech Pawłowski (VRP)
  6. Jacek Podwysocki (PACKSERVICE)
  7. Marek Rosłon (PAKMAR)
  8. Jerzy Strenkowski (MARTEX)

Czytaj więcej
0 Komentarze

Polish Graphic Design Awards 2018

21/3/2019

0 Komentarze

 
Obraz
1 kwietnia 2019 roku upływa ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Polish Graphic Design Awards. 
Przegląd najlepszych i najważniejszych projektów graficznych ze wszystkich dziedzin komunikacji wizualnej w Polsce organizowany jest we ramach European Design Festiwal w Warszawie w dniach 6-9 czerwca 2019 roku.
Nie przegap szansy wzięcia udziału w Polish Graphic Design Awards. Zgłoś swój projekt zrealizowany w 2018 roku i wygraj jedną z nagród ufundowanych przez Arctic Paper, festiwal Forward, wydawnictwo Karakter, konfernecje Element Talks i GrafConf.

Polish Graphic Design Awards to jedyny w Polsce branżowy konkurs rokrocznie prezentujący realizacje ze wszystkich istniejących dziedzin grafiki użytkowej.
Polish Graphic Design Awards to konkurs na projekty zrealizowane, wdrożone lub upublicznione między 1 stycznia a  31 grudnia 2018 roku. 
Polish Graphic Design Award to najlepsze identyfikacje wizualne, plakaty, kroje pism, ilustracje, wydawnictwa, magazyny i gazety, infografiki, wayfinding, opakowania, motion graphics, digital media, a także projektowanie eksperymentalne i studenckie.
Polish Graphic Design Awards to 14 kategorii i 44 podkategorii konkursowych pozwalających obiektywnie i dokładnie ocenić poszczególne dziedziny i specjalizacje projektowe.


Czytaj więcej
0 Komentarze

​Tu warto być. Targi Packaging Innovations już w kwietniu

18/3/2019

0 Komentarze

 
Obraz
Już niebawem, w dniach 2-3 kwietnia w EXPO XXI Warszawa, odbędą się 11. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. To wydarzenie o ugruntowanej pozycji na rynku, które każdego roku odwiedzają tysiące gości z Polski i zagranicy. W ciągu dwóch dni można poznać ofertę ponad 200 wystawców oraz wziąć udział w licznych spotkaniach w strefach workShops. Jak potwierdzają dotychczasowi uczestnicy targów, na tym wydarzeniu trzeba być, ponieważ pokazuje ono trendy na najbliższy rok.
Przygotowania do Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations trwają cały rok. To tysiące wykonanych połączeń oraz niezliczona ilość maili. To również szczegółowo opracowywana strategia. Organizatorzy dbają o bardzo wysoki poziom wydarzenia i z każdym rokiem stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej. Dużo pracy poświęcane jest przygotowaniu programu towarzyszącego. Tematy dobierane są wedle klucza najbardziej aktualnych trendów na rynku. Doceniają to goście, którzy licznie uczestniczą w spotkaniach z zaproszonymi ekspertami. Warto dodać, że wszystkie prezentacje są bezpłatne, co w dobie licznie organizowanych szkoleń nie zdarza się często. Zaproszenie na wydarzenie kierowane jest  tylko do osób związanych z branżą. Osoby te doceniają fakt, że podczas wydarzenia mogą podzielić się swym doświadczeniem, ale również jest to okazja do poznania swojej konkurencji. Jak przyznaje Katarzyna Banach-Kowalenko, Kierownik Zespołu Targów Packaging Innovations – największą nagrodą dla nas organizatorów jest zadowolenie naszych gości. Obserwujemy i rozmawiamy z nimi o tym, jakich produktów poszukują na targach, jakich wykładów i szkoleń potrzebują. Dzięki tej wiedzy jesteśmy gotowi spełnić najbardziej wymagające oczekiwania.


Czytaj więcej
0 Komentarze

Polska Izba Opakowań  na targach WARSAW PACK 2019

8/3/2019

0 Komentarze

 
Obraz
Podobnie jak w latach poprzednich, Polska Izba Opakowań, członek Rady Programowej targów, czynnie uczestniczyła w tym wydarzeniu. Izba była organizatorem stoiska, na którym zaprezentowano wydawnictwa Izby oraz materiały informacyjno-promocyjne kilku firm. Na stoisku Izby zaprezentowały się firmy: Ragus (drukarnia oraz producent opakowań z papieru i tektury) oraz ART  BOX (ozdobne, okazjonalne opakowania metalowe).
Izba była organizatorem (już po raz drugi) Salonu Innowacji, w ramach którego firmy: Martex, Multifarb, Coffee Service, Packservice Ltd, Futamura, Dekorglass Działdowo, Opakofarb, Georg Utz, Goodwell Polska, M.S. Ortis Podukt, Yanko, Pomona, Artbox i Ragus przedstawiły swoje nowości.
Firmy: Futamura i Coffee Service zaprezentowały biodegradowalne opakowania do żywności, zaś firma Packservice Ltd biodegradowalne folie opakowaniowe.
Hitem Salonu Innowacji była ekspozycja firmy M.S. Ortis Produkt, na której oferowano słomki do napojów wykonane z papieru oraz polilaktydu (PLA, materiał biodegradowalny). Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się butelki szklane zdobione przez firmę DEKORGLASS Działdowo – nagrodzone na prestiżowych targach i wystawach alkoholi i kosmetyków klasy premium.
Jakie „cuda” można wykonać z tektury zaprezentowała firma RAGUS. Zdobione opakowania metalowe firmy ART BOX przyciągały uwagę zwiedzających. Dużym zainteresowanie „wielbicieli” kwiatów i krzewów ozdobnych cieszyły się opakowania sadzonek i drzewek zaprezentowane przez firmę MARTEX. Również innowacyjne skrzynki z tworzyw sztucznych firmy Georg Utz cieszyły się dużym zainteresowaniem. W sumie był to udany Salon Innowacji.
Stoisko Polskiej Izby Opakowań także przyciągało wielu zwiedzających. W szczególności poszukiwano informacji o producentach opakowań i materiałów opakowaniowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa Polskiej Izby Opakowań. W szczególności monografia „Transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym”. W „mgnieniu oka” rozeszło się 200 egz. tej publikacji.


Czytaj więcej
0 Komentarze

Przykład godny naśladowania

5/3/2019

0 Komentarze

 
Obraz
Wśród prac nadesłanych na organizowany przez Polską Izbę Opakowań konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej (edycja 2018) Komisja Konkursowa zwróciła uwagę na pracę inż. Sebastiana Szarmacha z Politechniki Gdańskiej pt. „Projekt uniwersalnego szklanego słoika i etykiety do produktów MASPEX”, mając na uwadze ewentualne jej wykorzystanie w praktyce.
Głównym celem tej pracy – wg jej autora – było zaprojektowanie słoika szklanego o (w) objętościach uregulowanych normami, które różniłyby się między sobą wyłącznie wysokością oraz zaprojektowanie etykiety o większej czytelności, co ułatwiłoby porównywanie pakowanych produktów. Za „pomocnicze” cele autor uznał: zaprojektowanie zamknięcia słoika i etykiety w sposób umożliwiający ich łatwe rozdzielenie, co czyni bardziej skutecznym recykling, dzięki czystości segregowanych surowców; zaprezentowanie obecnego stanu wiedzy w zakresie opakowalnictwa szklanego; analiza szkła jako materiału pod względem jego perspektyw w opakowalnictwie.
Praca ta uzyskała pierwszą nagrodę w kategorii „praca inżynierska”. Na wniosek sekretarza Komisji Konkursowej (dyr. Polskiej Izby Opakowań) Wacława Wasiaka uznano, iż warto przekazać ją do ewentualnego wykorzystania i merytorycznej oceny jej poziomu w przydatności do producentów opakowań szklanych.
W swojej pracy autor przywoływał firmę O-I Produkcja Polska jako wiodącego w Polsce producenta opakowań szklanych (słoiki, butelki). Stąd też Izba zainteresowała omawianym projektem kierownictwo firmy O-I Produkcja Polska w Jarosławiu. Skontaktowano się z szefem działu marketingu, panem Pawłem Sabalem, odpowiedzialnym za współpracę z Polską Izbą Opakowań, bowiem O-I Produkcja Polska, firma powstała „na bazie” hut szkła w Jarosławiu u Antoninku, jest czynnym członkiem Polskiej Izby Opakowań, kontynuując członkostwo Huty Szkła Jarosław – założyciela Izby.



Czytaj więcej
0 Komentarze
    Szukaj w Aktualnościach

    Archiwum

    Maj 2025
    Kwiecień 2025
    Marzec 2025
    Luty 2025
    Styczeń 2025
    Grudzień 2024
    Wrzesień 2024
    Sierpień 2024
    Lipiec 2024
    Czerwiec 2024
    Maj 2024
    Kwiecień 2024
    Marzec 2024
    Luty 2024
    Styczeń 2024
    Grudzień 2023
    Listopad 2023
    Październik 2023
    Wrzesień 2023
    Sierpień 2023
    Lipiec 2023
    Czerwiec 2023
    Maj 2023
    Kwiecień 2023
    Marzec 2023
    Luty 2023
    Styczeń 2023
    Listopad 2022
    Sierpień 2022
    Lipiec 2022
    Czerwiec 2022
    Kwiecień 2022
    Marzec 2022
    Luty 2022
    Styczeń 2022
    Grudzień 2021
    Listopad 2021
    Październik 2021
    Wrzesień 2021
    Sierpień 2021
    Lipiec 2021
    Czerwiec 2021
    Maj 2021
    Kwiecień 2021
    Marzec 2021
    Luty 2021
    Styczeń 2021
    Grudzień 2020
    Listopad 2020
    Październik 2020
    Wrzesień 2020
    Sierpień 2020
    Lipiec 2020
    Czerwiec 2020
    Maj 2020
    Kwiecień 2020
    Marzec 2020
    Luty 2020
    Styczeń 2020
    Grudzień 2019
    Listopad 2019
    Październik 2019
    Wrzesień 2019
    Sierpień 2019
    Lipiec 2019
    Czerwiec 2019
    Maj 2019
    Kwiecień 2019
    Marzec 2019
    Luty 2019
    Styczeń 2019
    Grudzień 2018
    Listopad 2018
    Październik 2018
    Wrzesień 2018
    Sierpień 2018
    Lipiec 2018
    Czerwiec 2018
    Maj 2018
    Kwiecień 2018
    Marzec 2018
    Luty 2018
    Styczeń 2018
    Grudzień 2017
    Listopad 2017
    Październik 2017
    Wrzesień 2017
    Sierpień 2017
    Lipiec 2017
    Czerwiec 2017
    Maj 2017
    Kwiecień 2017

    Kanał RSS

Wspierane przez Stwórz własną unikalną stronę internetową przy użyciu konfigurowalnych szablonów.
  • Strona główna
  • Izba
    • Wstąp do Izby
    • Lista członków Polskiej Izby Opakowań
    • Rzeczoznawca PIO
    • publikacje Izby >
      • Firmy opakowaniowe w Polsce - edycja 2024
      • Przemysł opakowaniowy wobec wyzwań rynku
      • Newsletter
  • Aktualności
  • Wydarzenia
  • Katalog firm
    • Giełda B2B >
      • Dodaj ofertę Giełdy B2B
    • opakowania >
      • Opakowania szklane
      • Opakowania z tworzyw sztucznych
      • Opakowania metalowe
      • Opakowania z papieru i tektury
    • Maszyny i urządzenia >
      • Maszyny do przetwórstwa spożywczego
    • Materiały, etykiety i poligrafia >
      • Znakowanie produktów
      • Etykiety i etykietowanie
    • Edukacja, wsparcie i rozwój >
      • Badania i certyfikacja
      • Recykling opakowań
  • Kontakt